Koscielny: Následovalo rozhodnutí mezi koncem kariéry a změnou klubu, vyjádřil se bývalý kapitán Gunners

Poprvé od konce v Arsenalu se rozpovídal Laurent Koscielny. Čtyřiatřicetiletý obránce, který za dusné atmosféry v létě odešel do Bordeaux, mluvil především o hlavním důvodu odchodu.

I přes řadu parádních zápasů z Arsenalu odcházel…no trpce. Neodcestoval na předsezónní turné, z klubu si nakonec vymodlil přestup do rodné Francie. Dle slov Laurenta Koscielnyho vše mělo jednoznačný důvod.

„Sezóna Premier League je velmi dlouhá. Vyžaduje hodně fyzické a mentální stránky,“ nechal se slyšet Koscielny pro L’Équipe.

„Necítil jsem se na to, abych odehrál čtyřicet padesát zápasů. Zároveň jsem nechtěl zakončit kariéru zraněními. Úroveň mé hry sice poklesla, na druhou stranu jsem z ní měl větší radost,“ pokračoval zkušený hráč.

„Následovalo tedy rozhodnutí mezi koncem kariéry a změnou klubu. S rodinou jsme cítili, že je ten správný čas. Přemýšlel jsem o všem: mém fyzickém rozpoložení, ženě, dětech, denním životě, který bych mohl mít.“

„Jediné, co můžu říci je, že jsem odešel se vztyčenou hlavou. Všichni, se kterými jsem spolupracoval devět roků, mé rozhodnutí o návratu domů respektovali,“ dodal.

Komentáře

 1. Jan Kusin (karma: 878) #3

  nějak nechápu, proč takový důvod nemohl uvést hned…kdyby to byla nějaká nemoc nebo něco na ten způsob, tak bych to chápal, ale říct „sezóna v Anglii je hrozně dlouhá a náročná a mé tělo už by ji nemuselo zvládnout a nechtěl bych riskovat nějaké závažnější zranění“ to by vážně nikdo nepochopil? mě by to tedy rozhodně stačilo a ještě bych mu na rozloučenou klidně dal balíček na cestu…odejít tak, jak odešel mi nepřijde úplně normální. jak píše kolega „zůstává trpká pachuť na jazyku“

  • bflmpsvz (karma: 1706) #18

   Tak předpokládám, že tento důvod právě uváděl. To, že nemluvil do médií je věc druhá (a není to nic, za co by měl být kritizován. Média naopak všechno navíc rozmažou a myslím, že je fér, že to nechtěl hrát na klub skrze mediální tlak. Který by pro něj mohl být paradoxně silnou strategií. Současný článek je, předpokládám, z toho, že se jej v rozhovoru mezi řečí prostě na tohle zeptali, ale samozřejmě to je materiál na titulek s potenciálem mnoha kliků, takže hlavní výstupem z rozhovoru je paradoxně tohle). Předpokládám, že to tak bylo od začátku, ale klub jej i přesto nechtěl pustit, protože s ním měl jiné plány (a ten balíček na cestu mu, narozdíl od tebe, nedal). V tom momentě se asi Koss rozhodl, že bude rebelovat a neodjede ani do US. Za mě teda plus, že to netahal přes média, i když naprosto souhlasím s tou trpkou pachutí. Je otázka, jestli by fakt hrál 50 zápasů za sezonu, když se vrací Holding, navíc Chambers by podle mě na CB taky dokázal slušně zahrát a Koss přece jenom stárne a zpomaluje. Prostě už chtěl mít klid, přesun do Fr. a o to mu (jako kapitánovi) šlo více než o klub.

 2. Bangbang (karma: 1374) #8

  Já ho chápu, nechtěl přilévat olej do ohně, který vyvolalo ofiko prohlášení klubu. To oni si to mohli odpustit a umožnit LK6 odchod, který si jako dlouholetý hráč Arsenalu a kapitán zasloužil. Ani nevíme, kolikrát třeba hrál přes bolest, s rizikem vážného zranění, kolikrát dal přednost klubu před sebou … a srovnávat ho s CF4, který odešel mladý, v ideálním věku, nebo s RvP, který odešel po jedné vydařené sezoně, kdy ho netrápila zranění, je fakt zcestný. On, hráč na konci kariéry, hráč, který pro klub, co mu dal šanci nakouknout a zabydlet se ve světe velkého fotbalu, dával vždy všechno, hráč, který se vracel po těžkém zranění a dlouhé absenci… mám pro něj respekt a velké díky za vše. Díky, kapitáne! COYG!

 3. smeta
  smeta (karma: 102) #13

  Chápu Kosse, že na něj PL už mohla být moc a nechtěl riskovat zranění na rok, ale to se mu klidně může stát i ve Francii, když si blbě došlápne. Taky chápu to, že nemohl vydat prohlášení, že už na to fyzicky nestačí, protože by ho pak už ti Frantíci nemuseli chtít. Podle mě to měl on i klub vyřešit nějak líp, aby neodcházel jako „vyvrhel“, ale jako legenda

 4. PodRis1 (karma: 241) #19

  Máš pravdu, ale třeba jsem naivní, možná se poučil a zjistil, že peníze nejsou všechno. A zkušenosti a hráče jako je on na míči, by jsme potřebovali. Dal bych mu 1,5 a max 200 000 week. Ber nebo nech být. Nedávno jsem někde četl, že když si to vše zpětně probere v hlavě, tak že mu vlastně u nás bylo nejlíp. A jak říkáš, ale myslím, že takový Nelson by se od něho ještě dost mohl naučit.

 5. killerhammer (karma: 1537) #20

  Kopec hráčov po 30tke končí kariéru v kluboch a odchádzajú naspäť domov alebo do Číny. Dohodnú sa ďaleko vopred s klubom, nastavia si korektne poslednú zmluvu, dobehnú ju a odídu so všetkými poctami.
  Rozhodnutie o konci kariéry sa predsa nerobí v lete na dovolenke s podpísaným kontraktom.
  Kos ma hlboko sklamal ako amatérsky zakončil svoje (dovolím si tvrdiť dovtedy veľkolepé) pôsobenie v Arsenale.

 6. jannes
  jannes (karma: 1408) #25

  Ja si s odstupom času myslím, že „maslo na hlave“ má rovnako aj klub aj Kos. Polemizovať, kto viacej, je už asi zbytočné, Kos tu už neni túto kapitolu uzavrel a je hotovo.
  To, že mohol odísť ako pravý kapitán, s nejakými poctami a podobne je už druhá vec.. Myslim si, že sklamal väčšinu fanúšikov, jemu to je ale zrejme jedno. A malo by to byť jedno aj nám, možno mu to po rokoch príde, že to mohlo byť celé inak ako viacerým hráčom.. Každopádne, ďakujem. Nie za ten odchod, ale za to čo tu predviedol predtým

   • killerhammer (karma: 1537) #33

    Áno, ale Čech už pre nich nebol kľúčový hráč a tiež nejaký čas mu trvalo kým presvedčil Abramoviča aby ho pustil do Arsenalu.
    A keď si vytrucoval odchod Curtois ? Tak to bolo presne to isté čo Kos. Ani náhodou ho nechceli pustiť.
    Podľa mňa, Kos vydržal pod Emerym jednu sezónu, nezvykol si na odchod Wengera a v lete cez dovolenku sa s rodinou dohodol (alebo po rodinnom nátlaku), že to v Arsenale ukončí a následne začal štrajkovať.
    Myslím, že sa stačilo s klubom dohodnúť na odchode po tejto sezóne, uviesť to do médií, že po sezóne Kos končí, uviesť tieto argumenty a sám Emery by mu nastavil režim aby už nehral 50 zápasov a mohli sme si túto poslednú sezónu s ním užiť v pohároch.
    Ale to je už jedno, Kos proste hodil Arsenal za hlavu v priebehu letnej dovolenky, som o tom presvedčený a teda nikdy nemal Arsenal úprimne v srdci.
    Klub mu jednoducho nevyšiel v ústrety, pretože ich to prekvapilo a nerátali s tým.

    • Bangbang (karma: 1374) #34

     nemůžeš přeci tvrdit, že když si vytrucuje odchod hráč, který je braný jako jednička na svůj post, který je v nejlepším věku apod, že je to stejný, jako když chce odejít hráč, který už není vnímaný jako první volba, hráč, který už má na krku 3 křížky+, který se vrací po dlouhé absenci po těžkém zranění (a který už před tím zraněním často s injuries hodně laboroval), že je to stejný… courtoisův odchod by se dal přirovnat k ochodu CF4, ale ne k LK6 – tam se mohl klub zachovat právě tak, jako Abramovič k Čechovi… co my víme, jestli nějaká předběžná dohoda, že skončí po té sezoně nebyla a že klub se rozhodl ji nedodržet, protože se prostě změnila situace… však i o tom se psalo a spekulovalo… já prostě stojím na straně LK6 a myslím si, že i ve světě, kde vládnou peníze, by se měl najít prostor pro respekt a pochopení…

     • Luhla (karma: 208) #36

      Možná se to dá brát jako „polehčující okolnosti“, ale ten základ je stejný: nedodržení smlouvy. Pokud někdo podepíše závazek „sloužit“ po určitou dobu, tak to přece musí dodržet, i když toho podpisu třeba lituje. Jestli to nechce dodržet, tak to neměl podepsat. Pistoli u hlavy mu nikdo (doufám, že ne, done Raule) nedržel. Přes to podle mě nejede vlak. Pokud by neplatily ani podepsané dohody, tak na co se potom dá spolehnout? (Samozřejmě nevím, jestli neměli nějakou neformální ústní dohodu, že Kos bude moct odejít, ale ve svém vyjádření nic takového nenaznačil, tak předpokládám, že žádná nebyla)

      |
 7. PodRis1 (karma: 241) #38

  Španělský fotbalista rozhodně svého kroku nelituje, byť má současný Real problémy se záložníky a možná by potřebný prostor dostával. „Určitě nelituji. Vím, že mají letos hodně zraněných, ale nemrzí mě to. Jsem v Arsenalu šťastný. Teď jsem tam, kde chci být.“

  Dani potěšil, snad zůstane i v dalších letech.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.