Oficiálně: Özil odchází do Fenerbache

Trvalo to téměř týden, Mesut Özil přesto z Arsenalu definitivně přestupuje do tureckého Fenerbache. Informaci v neděli odpoledne potvrdily oficiální stránky klubu.

Özil do Arsenalu přišel v létě 2013, v té době se stal nejdražším příchozím hráčem. Hned v úvodním zápase si připsal asistent, v prvním ročníku dovedl Arsenal k titulu v FA Cupu. V dalších třech sezonách si připsal dvě trofeje z nejstarší pohárové soutěže na světě.

„Mesutovi bychom rádi poděkovali za jeho přínos Arsenalu. Fanouškům a všem v klubu poskytl mnoho úžasných momentů. Jemu i jeho celému tým děkujeme za profesionální vyjednávání v nedávné době,“ pronesl k německému záložníkovi technický ředitel klubu Edu.

„Úspěchy Mesuta v Arsenalu jsou neoddiskutovatelné. Bylo mi ctí hrát vedle něj a také ho trénovat. Jeho kreativita a vize dovedly Arsenal k řadě branek. Mesut byl srdcem mnoho výborných momentů klubu v uplynulých letech, včetně zisku tří FA Cupů Tyto úspěchy navždy budou součástí naší historie,“ reagoval na odchod hlavní trenér Mikel Arteta.

K odchodu se vyjádřil také samotný Mesut Özil.

„Rád bych všem v klubu poděkoval za tuto neuvěřitelnou sedmi a půl letou cestu. Podpora týmu a fanoušků byla vážně neskutečná, vždy za ni budu vděčný. Společně jsme vyhráli první trofej po dlouhé době a vytvořili tak celoživotní zážitky. Fanoušci Arsenalu pro mě navždy zůstanou v mém srdci. Chtěl bych poděkovat Edu Gasparovi za nápomoc ohledně profesionálního vyřešení situace v uplynulých dnech. Všem v klubu přeji jen to nejlepší a aby se vrátil na samotný vrchol, kam patří.“

Úspěšná sezona 2015/2016 z něj udělala Hráč Arsenalu. Celkově u Gunners nastoupil k více než 250 zápasů, ve kterých se pyšnil bilancí 44 branek a 71 asistencí.