Preview ZápasuArsenal : Burnley

Forma

1-0-0

1-0-0

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Mike Dean

V 2. kole Premier League se Arsenal poprvé v této sezóně představí před domácím publikem. Na Emirates přijede Burnley. S Burnley máme velmi pozitivní výsledky i historicky. Konec konců ze 7 odehraných zápasů na Emirates jsme všech 7 vyhráli. Budeme mít tak ideální příležitost na tuto sérii navázat a připsat si do tabulky další tři body před těžšími zápasy, které nás čekají hned po tomhle. Jak si totiž mnozí z Vás všimli, následně nás čeká výjezd do Liverpoolu k aktuálnímu vítězi Ligy mistrů a hned poté již NLD proti Spurs.

Burnley v tomto přestupovém období nerozhazovalo peníze a jeho účet za příchody se zastavil na necelých 10 milionech liber. Přesto přivedli relativně známá jména. Do útoku přišel za 5 milionů liber Jay Rodriguez. Na hostování z Chelsea dorazil Danny Drinkwater a ze Stoke City Eric Pieters, který se blýskl hned v úvodním zápase 2 asistencemi a přispěl k výhře 3:0 nad Southamptonem.

Na tomto zápase bude velmi zajímavé sledovat, jak to Emery postaví. Naše stoperská dvojice si posledně vedla velmi dobře. Chambers a Sokratis byli po celý zápas s Newcastlem takřka nepřekonatelní a hráli spolu velmi dobře. Na druhou stranu se jedna o zápas, který by byl ideální pro debut Davida Luize. Relativně klidný zápas hraný doma proti outsiderovi. Lepší než debutovat venku proti Liverpoolu, kde jsme už tolikrát dostali vysoký výprask (naposledy loni 5:1). Co byste udělali vy v jeho kůži? Nechali byste u sebe stávající dvojici, aby se ještě víc sehrála nebo byste dali šanci nové dvojici zkušených stoperů a kdo by spolu hrál líp, ten by v následujícím zápase nastoupil? Do tréninku se vrátili také Mesut Özil a Sead Kolasinac, kteří si v posledních týdnech zažívají nehezké chvíle mimo hřiště. Nicméně měli by být již k dispozici nastoupit. Otazník naopak visí nad novým kapitánem, Granitem Xhakou, který má drobné zranění a čeká ho ještě test. Debut v základní sestavě by si mohla odbýt i rekordní posila v podobě Nicolase Pepe. Hráč má za sebou další týden tréninku a mohl by být již připraven. V utkání bychom měli být jasní favorité. Uvidíme, zda-li se to projeví i na hřišti. COYG!

 

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor