Preview ZápasuArsenal : Norwich

Forma

2-0-3

4-1-0

Předcházející zápasy

  • 15.2.2017 Norwich 5:1 Arsenal
  • 4.11.2015 Norwich 5:1 Arsenal

Soutěž: Champions League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí:

Arsenal se pokusí dnes večer zachránit poslední kousky své hrdosti.

Šance na postup? 1 %. Šance na další zesměšnění? 80 %. Zhruba takhle bych viděl naše dnešní šance proti úřadujícímu mistrovi německé Bundesligy. Tady už nehraje roli, kdo hraje venku a kdo doma. Tady záleží čistě jen na nasazení a to nám schází už minimálně měsíc.

Navíc různé rozmíšky v kabině taky na pohodě v týmu nepřidávají. Ať už to je údajná roztržka mezi Alexisem, Wengerem a potažmo spoluhráči, o kterých jsme vás informovali včera nebo třeba stoupající frustrace Petra Čecha, že nehraje v Lize mistrů. Ačkoliv podle fotky ze včerejšího tréninku je mezi Alexisem a Wengerem zřejmě všechno v pořádku.

AW také nazval zmíněný incident jako lež, takže těžko říct, kde je pravda. Možná někde uprostřed. Hodně nám napoví základní sestava. Bude Alexis v základní sestavě nebo zůstane opět na lávce? Pokud to byla čistě taktická záležitost, jak celou dobu tvrdí AW, tak se naprosto zbláznil. Neříkejte mi, že by se v té sobotní sestavě nenašlo místo pro Alexise. Například na pravém křídle. Nehledě na to, že nám od zranění Cazorly naprosto nefunguje střed hřiště. To je vůbec ta nejvíce zarážející věc vzhledem k tomu, že už je březen. Takhle se tituly zkrátka nevyhrávají.

K soupeři
Bayern díky 1. zápasu s námi načerpal sebevědomí na rozdávání. Nejprve sice jen remizoval 1:1 na hřišti Herthy, ale posléze zaznamenal rekordní výhru nad Hamburkem (8:0), jež poté následovaly dva gólově „chudší“ výsledky s Schalke (3:0) a Kolínem nad Rýnem (3:0). Hlavní zbraní hostů bude opět Robert Lewandowski, který v posledních pěti zápasech zaznamenal 7 branek.

Sestava
Brankář a defenzivní čtyřka je poměrně jasná. Myslím, že dojde na výměnu Gibbs-Monreal, ale to bude jediná změna. Někteří fanoušci sice volají po Mertesackerovi, ale to mi nepřijde jako nejrozumnější nápad vzhledem k tomu, kolik toho letos (ne)odehrál.

Co se bude dít v záloze je ve hvězdách. Vzhledem k předvedeným výkonům z posledních týdnů by se měla na lavičku posadit dvojka Coquelin a Iwobi. Bohužel se zdá, že se oba dostali do V.I.P. klubu Arsena Wengera, takže budou hrát dokud jim zdraví vydrží. Kdyby se však něco změnilo, tak bych to viděl na trojici Ox-Xhaka a před nimi Ramsey. Ten je sice po zranění, ale stále zastávám názor, že na pozici desítky mu to jde o dost lépe než jinde. 

Pokud jde o útok, tak bych to viděl na Alexise a Walcotta na křídle. Oba jsou velice dobří při pomáhání krajním obráncům a Welbeck na hrotu má potřebnou výšku a rychlost na to, aby pomohl týmu při sklepávání balonů nebo při nábězích za obranu.

Marodka
Arsenal: Cazorla, Elneny, Özil
Bayern: Boateng, Lahm

A jak vidíte dnešní zápas vy? Máme šanci alespoň na chudou výhru typu 1:0 nebo to je přání z říše snů?

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor