Preview ZápasuArsenal : Bournemouth

Forma

1-0-2

0-0-3

Předcházející zápasy

  • 3.1.2017 Bournemouth 3:3 Arsenal
  • 27.11.2016 Arsenal 3:1 Bournemouth

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Anthony Taylor

Arsenal se v sobotu odpoledne utká s Bournemouthem a bude se snažit napravit škody, které napáchal v posledních dvou kolech.

Konec přestupového období nám přinesl akorát vrásky a spoustu nervů. Nakonec to však nedopadlo úplně nejhůře a tak nám zůstalo několik klíčových hráčů. Někteří se sice s největší pravděpodobností za rok sbalí a půjdou o sousedství dál, ale letos ještě můžou leccos dokázat. Minimálně úspěch na evropské scéně by byl vítanou záležitostí a zajistil by nám přímý postup do skupiny Ligy mistrů.

Myslím, že nastal nejvyšší čas vykašlat se na systém s pěti (třemi) obránci a konečně se vrátit k tomu, co dobře známe. Systém, který nám měl přinést větší defenzivní stabilitu, nám přinesl přesný opak. V prvních třech zápasech jsme inkasovali již 8 gólů a v minulé sezoně ty čísla také nebyla o mnoho povzbudivější. Navíc Wenger se k tomuto rozestavení vrací pokaždé, když prohráváme a je třeba udělat něco s výsledkem. Snad ho tedy poslední debakl trnul a uvidíme změny. Od této domněnky se i odvíjí moje předpokládaná sestava.

Bournemouth minulou sezonu skončil na hezkém 9. místě a rozhodl se svou snahu o lepší umístění podpořit ještě několika věhlasnými přestupy. Nejdříve si zajistili zdarma služby Jermaina Defoe, aby následně z Chelsea přitáhli nepotřebný pár hráčů. Jistotou mezi třemi tyčemi by měl být Asmir Begovic a skálou v obraně pak Nathan Aké. Tyto příchody jim ale zatím příliš nepomohly. Ve čtyřech z úvodních pěti duelů prohráli a dokázali vstřelit jen 3 branky. Momentálně se tak jeví jako ideální soupeř na zpravení nálady.

Marodka †

Arsenal: Cazorla, Chambers(?)
Bournemouth: Aké(?), Francis(?), Stanislas, Wilson

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor