Preview ZápasuArsenal : Everton

Forma

4-0-1

2-1-2

Předcházející zápasy

  • 13.12.2016 Everton 2:1 Arsenal
  • 19.3.2016 Everton 0:2 Arsenal

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Michael Oliver

V neděli odpoledne se definitivně rozhodne o tom, zda Arsenal vybojuje Ligu mistrů nebo po dlouhé době milionářskou soutěž opustí. Jaké varianty přichází v úvahu se dočtete v předposledním preview ročníku 16/17.

1. Postup na úkor Liverpoolu

Tady není moc co vysvětlovat. V případě, že by Liverpool remizoval (nebo prohrál) se sestupujícím Middlesbrough, bude mít na kontě maximálně 74 bodů. V případě vítězství nad Toffies bychom šli do LM z 4. místa.

2. Postup na úkor Man City

Tohle už je méně pravděpodobná varianta. Věc se má tak, že City má o pět gólů lepší skóre než Arsenal. Tím pádem by museli prohrát například 2:0 a Arsenal rozdrtit Toffies rozdílem tří branek (samozřejmě jsou možné i jiné varianty, ale jen takové, které by smazaly pětigólový rozdíl a zároveň by Arsenal vstřelil více branek než má City). Tím by se náš tým srovnal se City na body i na skóre a posunul by nás do LM díky většímu počtu vstřelených branek.

3. Playoff

Na rozdíl od jiných evropských soutěží, nehrají v Premier League roli vzájemné zápasy. Takže v hypotetickém případě, že by dva nebo více týmů skončilo se stejným počtem bodů, skóre a vstřelených branek, muselo by se odehrát jedno nebo více utkání na neutrální půdě.

V tom nejpravděpodobnějším případě, že by Liverpool prohrál 2:0 a Arsenal remizoval 1:1, by měly oba týmy totožný počet bodů (73), totožné skóre (31) a počet vstřelených branek (75).

Forma

Forma hraje v tuto chvíli pro Arsenal. Ten vyhrál 8 z posledních 10 zápasů a nese se na pozitivní vlně výsledků. Obzvlášť poslední tři zápasy šly výkony hráčů prudce nahoru a nevypadá to, že by mělo dojít k podcenění. Everton naopak střídá lepší a horší výkony. Z posledních čtyř zápasů zvítězil pouze jednou. Velkou roli hraje také marodka, protože hostům momentálně chybí až 6 hráčů z A-týmu.

Marodka

Arsenal: Santi, Ox, Koscielny(?), Ramsey(?)
Everton: Stekelenburg, Lennon, Funes Mori, Coleman, McCarthy(?), Bolasie

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor