Preview ZápasuArsenal : Leicester

Forma

5-0-0

2-1-2

Předcházející zápasy

  • 26.4.2017 Arsenal 1:0 Leicester
  • 20.8.2016 Leicester 0:0 Arsenal

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Mike Dean

11. srpna  v 20:45 dostanou hráči Arsenalu šanci provést první výkop nové sezony. Dočkáme se konečně po dvou letech 1. ligového kola, které neskončí porážkou?

Doufejme, že ano. Začínáme na domácím hřišti. Máme k dispozici větší část kádru.  Píská sice Mike Dean… ale abych citoval Dejva Listera: „však my to nějak zvládnem“.

Předehru sezony jsme odehráli se ctí. Hlavně díky neschopnosti Chelsea proměnit penaltu (dívám se na tebe Courtois a Morato) a výbornému výkonu Seada Kolasinaca, který ohromně přispěl k vítěznému konci. Teď tedy nastal čas začít sbírat body.

Leicester posílil Kelechi Iheanacho, což je určitě zajímavá posila. V době kdy se téměř blahořečil Marcus Rashford, měl mladý Nigerijec podobné, ne-li lepší statistiky. Rozhodně byl nejlepší v minutách na gól. Ale holt to nebyl Angličan, takže se o něm tolik nemluvilo. To je něco, co dobře zná náš Alex Iwobi. Dalšími posilami se stali Vincente Iborra ze Sevilly, Harry Maguire z Hullu a Eldin Jakupovic, který přišel rovněž od Tigrů. Zatím se tedy Lišky drží poměrně při zemi a žádné trhání rekordů jako loni (Slimani) se nekoná.

Příprava se předloňskému mistrovi příliš nepovedla a chudé výhry (Gladbach, Luton, West Brom) střídaly chudé prohry (Liverpool, Bolton, Wolves). I proto si myslím, že Arsenal nakonec vyhraje a potvrdí roli favorita. COYG.

Marodka
Arsenal: Alexis, Coquelin, Mertesacker(?), Paulista, Wilshere, Cazorla, Ramsey(?), Özil(?)
Leicester: Slimani(?), Huth, Drinkwater(?), Iheanacho(?)

Autor