Preview ZápasuArsenal : West Brom

Forma

3-0-2

2-1-2

Předcházející zápasy

  • 21.4.2016 Arsenal 2:0 West Brom
  • 21.11.2015 West Brom 2:1 Arsenal

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Neil Swarbrick

Štědrý den již nastal, preview jsem napsal, preview jsem napsal… 🙂

Vítejte u předposledního letošního preview k našemu poslednímu zápasu v roce 2016. Závěr roku bývá vždycky hektický. Uzávěrky se uzavírají, dárky se nakupují a hypermarkety se berou útokem jakoby propukla válka. K tomu si připočtěte četné návštěvy příbuzných a člověk si ani přes svátky neodpočine. Výjimkou mezi námi jsou snad ještě fanoušci školou povinní, kteří mají volno až do začátku ledna. Při vším tom vánočním shonu tu je ale jedna jistota a tou je Premier League. Jedná z mála soutěží, která si v tomhle období pauzu nedělá a jede dál. Na takzvaném Boxing Day se Arsenal utká s West Bromwich Albion.

O soupeři
WBA je tým, který se většinou umisťuje ve spodní polovině tabulky. Letos se zatím drží na hezkém 8. místě, takže nelze Baggies podceňovat. Loni jsme se o tom přesvědčili na vlastní kůži, když jsme prohráli 2:1. Týmu se sice příliš nedaří proti velkým týmům, ale proti menším pravidelně boduje. Kádr tohoto týmu také není vůbec špatný. Našli byste tu známe hráče jakými jsou Salomon Rondón, Saido Berahino nebo Jonny Evans.

O formě
Arsenalu se v posledních dvou zápasech vůbec ale vůbec nedařilo. Pokaždé jsme dobře začali, dali gól, ale pak nastal exodus. Hráči přestali hrát a soupeř naopak herně stoupl a získal tři body. Takové výkony by se už neměly opakovat. Hrát jen 20 minut z 90 nás může poslat hodně rychle z TOP 4. Jestli jsme stále ve hře o titul si netroufám tvrdit. Dalo by se říct, že před námi je ještě spousta zápasů, ale když vidím, jak to válcuje Chelsea a jak si vedeme my, tak mám vážné pochybnosti. Přiznám se, že první co mě napadlo po prohře se City bylo „tak třeba příští sezonu…“. Od té doby uplynul týden a názor jsem nezměnil. Jak jste na tom vy? Věříte, že se to letos zlomí?

Marodka
Arsenal: Akpom, Cazorla, Debuchy, Mertesacker, Mustafi, Ox

West Brom: Berahino, Evans(?), Morrison(?)
?…..může nastoupit.

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor

Články o zápase

Hodnocení hráčů