Preview ZápasuSutton United : Arsenal

Forma

1-1-3

3-0-2

Soutěž: FA Cup

Stadion: Gander Green Lane

Rozhodčí:

Arsenal čeká papírově nejslabší soupeř letošní sezony a možná i nejslabší v posledních několika dekádách.

Až z páté ligové soutěže se probojoval do 5. kola FA Cupu Sutton United. Celek, jehož stadion má kapacitu pouze 5 013 míst. O utkání je přitom takový zájem, že by se prý naplnil i desetinásobně. Ve sprchách jsou pouze čtyři baterie a občas teče jen studená voda. Rezervní brankář Suttonu, Wayne Shaw, váží 127 kg a narodil se v roce 1970. To je ve stručnosti pár zajímavostí o našem pondělním soupeři. Myslím, že v moderní historii asi není zápas, který by lépe pasoval k přirovnání souboje Davida s Goliášem.

Wayne Shaw

Pro domácí tým to je dokonce tak obrovská událost, že nechali vyrobit i trička. Tohle bude pro 99 % hráčů Suttonu, ta největší událost v jejich fotbalové kariéře a při pomyšlení, že by nás vyřadili a šli dál, se jim nejspíše několikrát zamotala hlava. Samotné šance však vidí velice střízlivě. Tahle se k zápasu vyjádřil trenér Paul Doswell, který v klubu mimo jiné pracuje zadarmo:
Jsou dva způsoby, jak se na zápas můžete dívat. První možnost je, že proti vám nastoupí hráči jako Özil, Sanchez, Giroud a pak jen pokračujete ve jmenování – přičemž v tomhle případě jasně prohrajete, ale mužstvo získá zkušenosti s hraním proti gigantovi z Premier League. Když uvidíte hráče jako je Özil nebo Sanchez na soupisce, tak naše šance klesnou na nulu. Nebo tu je druhá možnost, že nastoupí rezerva, která bude obohacená o pár hráčů áčka, což by nám dalo tu 1% šanci na úspěch, po které půjdeme.

Forma v poslední době neprovází ani jeden z týmů. Suttonu se po postupu do 5. kola přes Leeds (1:0) podařilo jen jednou skórovat a naopak inkasovat hned desetkrát. Tady je jasně vidět, že jim tenhle zápas zamotal hlavu. Formu Arsenalu myslím není třeba příliš připomínat.

Stadion Sutton United – Gander green lane

Pokud Arsenal prohraje, bude se jednat o poslední hřebíček do rakve našeho manažera. I kdybychom prohráli jen o gól, jednalo by se o tu největší ostudu v historii klubu. Šance na takový zázrak jsou však opravdu minimální. I když jak nám naši hráči i trenér neustále předvádějí, nic není nemožné. Možná je ale dobře, že ten zápas přichází po debaklu s Bayernem. Nemělo by hrozit podcenění, ale naopak prokazování charakteru. COYG.

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor