Tierney po zápase s CFC

V zápase proti Chelsea na Boxing Day předvedl Kieran Tierney ohromující výkon. Mladý skot zařídil penaltu pro Lacu a představoval neustálou hrozbu pro obranu Chelsea.

Po zápase se jej novináři ptali na vítězství, týmový výkon a mnoho dalšího…

o důležitosti vítězství…
Je to jen začátek, není to tak? Dnes jsme to potřebovali a potřebovali jsme dát fanouškům také konečně něco pozitivního. V této sezóně jsme si připsali několik špatných výsledků, takže je to pro nás začátek.

o tom, co bylo na dnešním výkonu odlišného…
Myslím, že jsme dnes lépe začali. Nečekali jsme až budeme prohrávat 1-0 a pak nezačali hrát a vytvářet si šance protože když takhle prohráváte, je to vždy těžké. Dnes jsme vykročili správnou nohou. Tohle jsme se snažili přenést z posledních několika týdnů na tréninku a povedlo se to.

zda to byla penalta…
Cítil jsem kontakt a šel k zemi, ale zpětně jsem to neviděl.

o mladých hráčích v základní sestavě…
Všichni mladíci zde v týmu jsou hladoví po hraní a jsme velký klub. Mají na to, aby hráli a dnes naskočili od začátku a byli brilantní.

o tom, co jim řekl Mikel o poločase…
Nepřestávejte! V posledních několika týdnech jsme byli v poločase v docela jiné situaci, takže jsme teď naskočili do druhé půle s větší pozitivitou. Jen nám řekl, abychom pokračovali v tvrdé práci, která nás k takovému výsledku dostala, takže jsme v tom prostě potřebovali vydržet.

o vypjatém konci utkání…
Jo, Leno nás z toho dostal. Bylo by to velmi krušných pět minut kdyby to proměnili, takže kredit pro Lena. Je to skvělý brankář a dnes nás zachránil.

o tom, co nám toto vítězství přinese…
Jak jsem řekl, můžeme na tom začít stavět. Potřebovali jsme toto první vítězství, tři body, ale je to jen začátek. Chelsea je dobrý tým a jsou v tabulce výše než my. Věděli jsme, že to bude těžké, takže získat z tohoto zápasu tři body je pro nás důležité.

/arsenal.com/

Tags: , , ,

Komentáře

   • orek (karma: 14210) #1

    Zajímavé že ses ho tu teda nezastával po špatných výkonech? Holding je prostě strašně mekkej a postrádá potřebnou agresivitu. Pokud to nezmění,tak u nás nemá co dělat. V zápase s Chelsea jsem to u něj po dlouhé době viděl. Ovšem jestli bude předvádět to co předvedl třeba s Aston Villou kde čeká 5 vteřin než útočícímu hráči naběhne spoluhráč aby mohl přihrát tak naschle..

    • jakub (karma: 12176) #1

     S tou agresivitou bych to asi nepřeháněl, vzpomeň si jak hrál proti Manému letos, tam mu šel pěkně do těla. Holding je takovej zvláštní hráč, hrál dvakrát finále FA Cupu v základní sestavě a obě vyhrál, což jsou dost těžká utkání, je mu pořád 25 let, což je pro stopera ideální věk. Nedělá penalty, nesbírá karty, moc nefauluje, je docela slušný ve vzduchu, má i negativní stránky, nedává branky, v PL nedal ani jednu, což není dobré, v lize má letos průměrně 1,3 střel na zápas, většinou hlavičky, kdyby z toho dal dvě branky, asi by jej fanoušci hodnotili trochu lépe. Hodnotit stopery je vždycky trochu obtížné, podle mě musí fungovat jako dvojice, nějak se doplňovat, popřípadě hodnotit obranu jako celek, je tam důležitá komunikace a podobně.

     • jakub (karma: 12176) #1

      Máš pravdu, že to bylo v loňské sezóně, takže v červenci. Proti Aston Ville hrál opravdu hrozně a z Graelishe byl vystrašený jak malé dítě, ale proti Aston Ville hrál hrozně celý tým, jeden z nejhorších zápasů za poslední dva roky. Pro Holdinga je tohle první sezóna kdy je první volbou na stopera, proto bych jej úplně neodepisoval. U těch penalt jsem se zmýlil, vyrobil 2 penalty v lize.

      |
   • Feri (karma: 6278) #1

    Já volám po rychlosti síle a energii několik let. Je to jasný trend a kreativní géniové bez toho jako Ozil jsou už mimo stejně jako pomalí stoperi jako Luiz což bylo dřív úplně běžné – dneska ale chytat protiútoky i nejhoršího týmu PL je nad jeho síly stejně jako pressing a dřina od ozila.
    – Máme hodně kvalitních hráčů v tomto směru jen nechápu proč se tomu trenéři brání a vsází pořád na nějaké „zkušenosti“ což evidentně nefunguje.
    – Zbavil bych se Mustafiho, Luize, Xhaky, Ozila, Koly… A taky Laca je dle mě mimo (pomalý na náběhy za obranu, malý na hlavičky, Arsenal musí mít lepšího zabijáka)
    -sestavy kterou bych vyzkoušel:
    :
    ————leno————-
    Bellerin–Saliba–Gabriel–Tierney
    ——-Partey——Ceballos—-
    Martinelli—–Row———-Saka
    —————Auba————–
    .- při této sestavě dát brutální pressing a fyzicky i rychlostně odvarit soupeře. Nelson a Pepe další varianty co by ten styl mohly zvládnout.
    – Neříkejte mi že by tato sestava s plným nasazením nebyla schopna hrát hezký fotbal a mačkat soupeře… Pokud by Pepe či Nelson chytly formu tak můžeme hrát klidně s Liverpoolem vyrovnanou partii, snad jen AM a hrot koupit za prodané hrace nějaké dravce případně kreativní CM. Místo saliby máme případně Mariho a další. Opravdu mi to nepřijde jaderná fyzika vidět že 10x za sebou Willian zahraje špatně…no nevím opravdu zda zase nebudou hrát stejní hráči až budou dostupní jako minule zápasy vyjma Chelsea

    • bflmpsvz (karma: 3328) #1

     Auba na hrotu bude v 90 % zápasů PL úplně k ničemu, což se neustále ukazuje. Poté, co mnozí volali „Auba na hrot“, je Arteta vyslyšel, a dopadlo to de facto tragicky – jak individuálně pro něj tak týmově.

     Pojďme si to shrnout – Auba je docela špatný v mezihře/link-up play, Auba je naprosto tragický ve hře zády k brance a stejně tak, co se hlaviček týče (Navzdory tomu, že má o 11 cm víc než Laca, vyhraje vepředu méně hlaviček než on a při nákopech je méně platný. Auba hlavičkuje slušně pouze, když zakončuje a není atakován). Kromě toho je Auba docela slabý i ve hře jeden na jednoho – žádné velké průniky do obrany se od něj nedají očekávat, což mu trochu ubírá i na křídle, ale dává to smysl, když se pohybuje právě na hraně falešného křídla, které buď roztahuje hru (kde hrozí už svou rychlostí), nebo se stahuje do středu, kde je skutečný zabiják, aniž by musel plnit úlohy, které mu příliš nejdou (link up play). Z této pozice dával vždy nejvíce gólů a myslím, že je to jediná smysluplná pozice pro něj u nás.

     Auba má skvělý positioning, skvělé zakončování, výbušnost i agilitu – což z něj dělá vepředu zabijáka. Sedí mu náběhy za obranu, což ale všichni, kdo proti nám hrají, ví a snaží se to pohlídat.

     Auba by mohl hrát na hrotu, kdybychom hráli např. na protiútoky – což neděláme, na to nemáme dobrou přechodovou fázi hry. Nebo jinou taktiku, která by byla šitá na míru jeho zmíněným schopnostem a minimalizovala by jeho zmíněné nedostatky (Auba je špička, ale opět to není komplexní hráč. Jako Mesut – špička, ale v určitém typu fotbalu jeho výrazné minusy převyšují výrazné plusy. V případě Mesuta je to ještě jiné v tom, že styl fotbalu, ve kterém dominuje, už se vlastně téměř nehraje, a dokonce jej nehrál ani AW v posledních letech (i proto často zkoušel Mesuta na křídle a různé takové srandy).

     Problém je, že si to moc nedokážu představit v tom, co chceme nebo můžeme hrát a s naší konstelací hráčů. A nejen to, troufám si tvrdit, že stejně tak by Auba nemohl hrát na hrotu ve většině týmů PL. V Poolu, City, Chelsea i Spurs středáci více méně dokáží kombinovat více rozdílných útočných rolí, což Auba nedovede (a opět – tuhle černou robotu odvádí – často aniž by mu za to dávali dostatečný kredit – právě Laca. Oukej, Laca není Firmino, Agüero ani Kane, ale fotbalové kvality má dost). I Mourek si v jednom rozhovoru dříve stěžoval, že by Aubu využíval přesně takto – z křídla, které se stahuje do středu, což u nás často reálně hrál (s tím overlapem Tierneyho nebo Saky, kteří převzali roli křídla).

     Je to těžké, zase narážíme na to, že je náš tým dost nerovnoměrně poskládaný, kvality hráčů se často nedoplňují k tomu, aby společně mohli hrát parádní fotbal, vždy se musí dílčí nedostatky vyrovnávat něčím jiným a z toho týmu je jedno velké provizorium, které funguje stejně provizorně, kór když chybí někteří hráči.

     Jasně, úlohou trenéra je, aby tohle skloubil. Ale jiné týmy přece jen za tímto mají trochu kvalitnější a dlouhodobou práci – ne nutně za větší peníz viz Liverpool, Spurs, Everton či Lester.

     U nás je problém budování toho kádru (který začíná mismanagement u Kroenkeho rodiny, protože fotbalu hovno rozumí a berou to jako další pobočku franšízy). Současný kádr je mixem Wengerovy vize (Bellerín, Chambers, Holding, Mesut, Laca i toho Aubu AW velmi chtěl), hráčů, které nakoupil především StatDNA a Gazidis (Xhaka, Mustafi – AW s nimi neměl takový problém jako třeba s Perézem nebo Gabrielem, kteří si u nás skoro nekopli, ale daleko větší pravomoce v těchto přestupech měl Gazidis). Pak to byl souboj Mislintatova data-driven nákupu a Sanlehiho agentských kontaktů (Sanlehi se ukázal spíše jako byznysový podvodník než fotbalový génius). No a nakonec několik přestupů designoval Edu, někdy v komunikaci s Artetou, ale Edu několikrát v rozhovoru říkal, že na tom pracují společně, ale on je tím, kdo to řídí, a kdo má hlavní slovo. Edu na mě zatím působí dost katastrofálně – ostatně, co čekat, v téhle roli nemá skoro žádné zkušenosti, a žádné zkušenosti v Evropě. Působil v Corinthians, ale Latinská amerika je svět sám pro sebe. Potom v nároďáku, což je typologicky něco naprosto odlišného od budování vysoce kompetitivního evropského klubu.

     • jakub (karma: 12176) #1

      Chybí mi tam Huss Fahny, hlavní vyjednávač smluv s hráči, mám dojem, že přišel v roce 2017, nevím jestli už byl u smlouvy s Ozilem, ale s Aubou a dalšími hráči vyjednával určitě a ty smlouvy nejsou moc dobré pro Arsenal, platíme strašně moc těm hráčům. Jinak Fahny odešel, momentálně bez náhrady, tak se uvidí jak na tom budeme se smlouvami po jeho odchodu. Chybí mi tam také Vinai Venkatesham, ten člověk je pro mě záhadou ale svůj vliv má určitě. Ještě bych zmínil Mertesackera, kterému dost důvěřuji a věřím, že z jeho práce budeme časem profitovat.

      |
     • bflmpsvz (karma: 3328) #1

      Jasně, ale ti, které zmiňuješ, jsou spíše v té organizační struktuře, která řeší praktické otázky finanční, legální, marketingové atp. Já jsem v příspěvku zmiňoval management družstva ryze z fotbalového hlediska (=kdo se v exekutivní rovině přímo podílel na výběru hráčů do A-kádru), takže Fahmy, Venkatesham ani Per mi v tomto momentě nepřišli tolik podstatní (Per je manažer akademie od 2018, proto má na její identitu čerstvý vliv a de facto za ESR, Saku atp. je odpovědný relativně marginálně, ale určitě je to člověk, ke kterému taky cítím důvěru a pro budoucnost je stěžejní). Naše smlouvy s hráči jsou strašné a samozřejmě – náš wage bill pro hráče s neadekvátními výkony (Mesut, Mustafi, Kola, Luiz, Cedric, Willian a nyní snad i Auba) – to je fakt na pováženou a nedivím se, že klub dělá čistku.

      |
     • XhakaBoy (karma: 1177) #1

      Souhlas… Ale nemyslím si, že by to bylo s Aubovým využitím na hrotu tak černé… ono je totiž důležité uvědomit si s kým Auba v tom útoku hraje… Pod Emerym před dvěma roky hrál společně s Lacazettem na hrotu a byl králem střelců PL… minulou sezónu hrál opět s Lacazettem, tentokráte z křídla a byl 1 gól za Vardym, což je opět TOP výkon… Co se začalo dít tuto sezónu? Začal hrát jen Auba a nebo jen Lacazette… jedno jestli na hrotu a nebo na křídle… Auba minulou sezónu přišel o Ozila, který sice už neměl asistence, ale jeho myšlenkou většina jeho gólů započala. Minulou sezónu měl jen Lacazetta aby na sebe strhával pozornost obránců a Auba si pak sebíhal na pasy do meziprostoru. V této sezóně je Auba ten kolík co na sebe váže pozornost 2 stoperů v 4člené obrané řadě. Já bych tuto úlohu rozhodně nepodceňoval… je to totiž úloha, kterou útočník může dělat 100% času co je na hřišti. A myslím si, že nikdo jiný než Auba více svou rychlostí a poziční hrou nemůže nahánět stoperům strach. Auba na ten hrot patří a patří tam dokonce víc než Laca a Nketiah, ale chybí mu ten, kdo by mu do prostoru poslal přihrávku a taky mu chybí ten kdo by využíval prostoru, který on svým pohybem získá. Toto je hrozně podceňovaná práce, kterou pro nás Laca, Auba a Ozil dělají a dělají to báječně… a my to nevidíme, protože nemáme moc hráčů co by toho mohli využívat.
      Být to jen na mě tak se vrátím k tomu nejjednoduššímu a začnu tím, že bych stavěl formaci 4-4-2, protože ta je slavná tím, že lehce reaguje svým rozestavením na změny, jež dělá soupeř. 4-4-2, tak jako za starých slavných dob Invincibles.
      ———–Auba – Laca———-
      -Martinelli-Partey-Ceballos-Saka-
      -Tierney–Gabriel–Saliba–AMN–

      – já nevidím na tréninky a nevím jak se každému daří, ale toto je sestava co bych si přál z toho, co zatím máme, s tím že je jedno jestli AMN, nebo Hector; že je jedno jestli Ceballos a nebo Elneny(při jejich nynější formě)… ale místo nich bych určitě v nejbližší době někoho koupil. Sami mi můžete napsat, jestli nemáte adepta. Mě přijde, že Partey je jak Vieira(typologicky, kvalitou jen těžko se mu bude kdy blížit) tak kdybych dnes hledal někoho jako byl Gilberto Silva, aby Parteyho doplňoval jako když tehdy GS doplňoval Vieiru, tak kdo by to byl…
      … Mně se osobně líbí, jak Laca celý zápas maká a jak je schopen seběhnout i níž pro míč a přihrát ho pak taky umí velmi kvalitně alespoň z toho co jsem viděl, takže bych ho upřednostňoval před ESR (ale pokud by ESR podával dobré výkony, pak by bylo jednoduché shiftnout do 4-2-3-1 a hrát místo Lacy ESR na CAM). Jestli se Saliba nějak záhadně nechytá (u mě by šanci dostal, těžko může být horší než kdokoli ze zbytku po Gabrielovi… ne nejsem Holdingův fanda), tak musíme holt tam taky někoho koupit. Ale je to škoda, protože jsem od Saliby očekával velké věci, je škoda že jsme to ani nezkusili.

      Při útoku by se útočilo v tomto rozestavení
      ——————-Auba—————-
      ——-Martinelli-Lacazette-Saka——–
      -Tierney—–Partey—Ceballos—–AMN-
      ———–Gabriel——Saliba———–

      Výhod tohoto rozestavení je spousta, ale ta hlavní by byla v tom, že bychom mohli beze změny hráčů měnit styly útočení. Auba je tady vždycky nebezpečí, ketré budou hlídat nejméně 2 hráči (3 pokud budou hrát na štít), což v Half-spaces dá spoustu prostoru Sakovi a Martinellimu kteří oba jsou dost techničtí, aby tam operovali s míčem a buďto si sami zaběhli a nebo odtamtud přihráli na nabíhajícího krajního obránce. Zároveň ve středu hřiště může díky AMN který už mockrát dokázal, že umí hrát ve středu a zároveň si hlídat zabíhající hráče na své straně, že tam může vzniknout diamant a tedy přečíslení ve středu. Nakonec to nejlepší… Martinelli a Saka si mohou měnit pozice a tím pádem můžeme hrát i na underlapy … pokud tedy někdo Ceballosovi vysvětlí, jak takový mechanismus funguje ( jelikož Parteyho mám z Atletica nasledovaného, tak ten to umí, protože to dělal… tak snad to nezapomněl)

      |
     • orek (karma: 14210) #1

      Jakub : Ohledně BFG tak vzpomínám jak přišel s myšlenkou, že by fungovala spolupráce mezi námi a Werder Bremy. S tím že by jsme tam posílaly naše mladé na hostování. Je to velká škoda že to nevyšlo:)

      |
  • Feri (karma: 6278) #1

   No havertz je první sezónu v Chelsea a odehrál pár zápasů v PL a je mu 21. Pepe má o sezónu navíc v PL a je o 4 roky starší takže papírově bych řekl to stále jde v prospěch chelsea kde Havertz má stále velkou šanci se chytnout a rozvíjet kdežto u Pepeho po takové době v Anglii a stále stejných nevyrovnaných výkonech v 25 letech to je dost velký otazník. Osobně vidím Martinelli a Saku jako lepší komplexnější hráče a to jsou o 5-6 let mladší. Nejsem si vůbec jistý jestli se hodí na PL… Hodně ztrácí míče a moc nebojuje, vyhovuji mu pomalejší slabší soupeři kde vyniká mimořádně viz EL kde má snad nejlepší hodnocení za celou skupinovou fázi na whoscored..ale v PL ho kolikrát vymaže průměrný obránce na celý zápas a ztratí 5-10 míčů do nebezpečných protiútoků.
   – Máme i Nelsona který se mi poslední jeho zápasy líbil. Já bych se nebránil prodeji Pepeho a nákupu jiného hráče, pokud by byla slušná nabídka například z Francie nebo Itálie, kde by se dle mě hodil mnohem více.

   • dave (karma: 13279) #1

    Tak ja som myslel Pepeho vo svojej prvej sezóne. Moja chyba, že som to tam nenapísal. Takto pred rokom bol na tom Pepe isto lepšie, ako je na tom dnes Havertz. Ale máš pravdu, že Havertz je mladší a kľudne môže v 2 sezóne byť na tom o dosť lepšie. Si zober, že by Arteta v lete priviedol Havertza a podával by takéto výkony. A Werner to isté, takže ono trafiť aj super drahého hráča nie je vôbec jednoduché a budme radi, že Gabriel je zatiaľ na tom, tak ako je a Partey už nebude zranený a ukáže, že je Top hráč.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.