TK před WHU: Emery o Ramseym, Suarézovi a Banegovi.

Lednové přestupové okno je v plném proudu a otázky ohledně přestupů převládaly na tiskové konferenci před zápasem s West Hamem.

Unai Emery mluvil o situaci Aarona Ramseyho a také byl tázán na možné přestupové cíle, jako je Ever Banega a Denis Suarez.

Přečtěte si celou tiskovou konferenci níže:

o budoucnosti Aarona Ramseyho …
Dobré odpoledne. Je to spíše individuální situace než týmová. Své myšlenky, pocity a nápady na hru mu sděluji každý den. Říkám mu, že je pro nás důležitý a potřebujeme jeho kvalitní výkony. V posledním zápase jsem s jeho výkonem byl velmi spokojený. Před utkání s Blackpoolem jsem se zeptal, jestli je v pořádku, aby nám pomohl hrát. Odpověděl mi: „Jo, trenére, chci hrát“. Odehrál skvělé utkání s velkým elánem a odhodláním. Jediné co od něj chci, aby veškeré své síly a soustředění směřoval k sobotě k utkání s West Hamem.

o jeho rozhodnutí …
Hodně si vážním a respektuji jeho rozhodnutí.

o jeho situaci …
Nemohu Vám říci víc o jeho situaci. Nejdůležitější je, že Aaron Ramsey je s námi. Jeho přání a rozhodnutí o budoucnosti respektuji, jelikož jsou to velmi soukromé rozhodnutí, které nevynáší jen tak na veřejnost. Hlavní je, že je s námi každý den a opakuji, že jsem s ním velmi spokojen.

kdo může do klubu přijít …
Nemůžeme trvale podepsat nikoho. Můžeme přivést hráče pouze na hostování.

o Denisu Suarezovi …
Neznám jeho situaci. Nakoupit hráče můžeme až později v létě. Vím, že klub pracuje na různých možnostech, jak zajistit hráče, kteří by nám mohli pomoci jejich velkými výkony, jak to teď potřebujeme.

o dalších hráčích, kteří jsou spojováni s klubem jako Ever Banega …
Znám ho a je to velmi dobrý hráč.

o Everu Banegovi …
Nemůžu vám k tomu říct víc.

o tom, jak velký vliv má na přestupy …
Mohu vám říci, že klub funguje a pracuje, vím o všech provedených krocích v jakémkoliv okamžiku. V tuto chvíli nemám o potenciálních přestupech žádné nové zprávy.

o novinkách v týmu …
Tento týden se do plného tréninku vrátila obranná kvalita v podobě Mustafiho, Monreala a Bellerina a do zálohy se vrátil Mesut Ozil. V pátek absolvujeme poslední trénink před zápasem s WHU. Na tréninku vyřešíme, kdo může a nemůže nastoupit do utkání. U Welbecka a Holdinga se nic nemění, jsou v procesu rekonvalescence po vážných zraněních. Mhiky a Mavropanos s námi trénují posledních 10 dní, a doufáme, že nám budou moci pomoct v příštích zápasech. V tuto chvíli se situace zlepšila oproti minulému týdnu.

o West Hamu pod Pellegrinim …
Je to velmi dobrý trenér s mnoha zkušenostmi a taky dokázal vyhrál Premier League s Manchester City. Je samozřejmé, že potřebuje čas, aby vytvořil tým, který bude aplikovat jeho taktiku a nápady ve hře. Myslím, že se zlepšují a mají také velmi kvalitní individuality, jako je Anderson, Arnautovič a další. Hrají na domácím hřišti před svými fanoušky,kteří je jistě poženou za vytouženými body. Rozhodně to bude těžké utkání. Každé utkání je pro nás velkou výzvou, abychom našli konzistenci ve hře a postupovali v naší cestě dál. Sobotní utkání je novou výzvou. Jsme přesvědčeni, že uděláme všechno pro to, abychom si z Olympijského stadionu odvezli 3 body.

o vztahu s Pellegrinim …
Hráli jsme proti sobě hodně zápasů ve Španělsku a také v Lize mistrů s Man City a Sevillou. Byl trenérem ve Villarrealu a Realu Madrid, v době, kdy já byl manažerem ve Valencii. Známe se velmi dobře. Myslím, že to pro nás bude těžké utkání. Pro nás je nejdůležitější, aby se základní XI soustředila na tento zápas. Rozhodující bude kvalita hráčů na hřišti, a plnění taktiky se kterou do zápasu vstoupíme.

jak lákavé je udělat spoustu změn v sestavě s hráči vracejícími se do plného tréninku …
Chceme s hráči najít tu nejlepší možnou kombinaci, která zajistí nejlepší výkon na hřišti. Někteří hráči se mohou vrátit na své pozice v základní XI. Především budeme mít jednu kombinaci hráčů, kteří předvádějí nejlepší výkony a budou plnit taktické pokyny proti West Hamu. Je samozřejmě velkou výhodou, že máme k dispozici větší počet hráčů.

o tom, jak těžké je, aby Ramsey v příštích měsících podal co nejlepší výkony ….
Můj poslední rozhovor s ním byl velmi důležitý. Mluvili o jeho situaci a vzájemně jsme respektovali požadavky z obou stran. Jeho respekt ke klubu a k týmu je možné pozorovat na trénincích a v zápasech, kde podává velmi kvalitní výkony. Řekl jsem vám již předtím, že chci vidět výkony Aarona Ramseyho s tímto přístupem, na tom se vůbec nic nemění. Fotbalově pracuje a trénuje velmi dobře a hlavně má i spoustu zkušeností, které budeme v sobotu jistě potřebovat. Když se podívám na každého hráče jak do tréninku dávají maximum, cítím se klidnější před dalším zápasem. Všichni hráči jsou připraveni a soustředěni.

o tom, co charakterizuje tým Pellegriniho ...
Obvykle jsou velmi útočným týmem. Jsou velmi takticky vyspělým týmem, ale především využívají technické, ofenzivní hráče. Vím, že v sobotu to bude těžký zápas, proto musíme plnit to, co jsme týden trénovali, ale také se soustředit po celých 90 minut. Máme k nim velký respekt.

 

Zdroj: https://www.arsenal.com/news/emery-ramsey-suarez-banega-read-every-word