Xhakův malý kamarád Julian

20. prosince 2015 byl pro Granita Xhaku velmi speciální den.

Poprvé byl jmenován kapitánem Borussie Monchengladbach, stál v tunelu stadionu a čekal, až svůj tým povede na hřiště v zápase proti Darmstadtu.

Vedle něj se postavil Julian, který vyhrál soutěž, díky které mohl jít na hřiště spolu s hráči. Mladý chlapec s Downovým syndromem a stejně jako dnes, i tehdy byl Julian fotbalový blázen.

Společně se svou matkou, Theresou, navštěvoval Julian pravidelně otevřené tréninky, čekal na to, až hráči přijdou na hřiště a pak si s nimi plácl, když odcházeli do šatny. Granit Juliana znal, ale teprve večer, kdy se konal zápas proti Darmstadtu a Julian vzal Granita za ruku a vyšli na hřiště, začal jejich příběh.

„Mám s Julianem zvláštní pouto. Před mým prvním zápasem v Borusii jako kapitán, šel se mnou na hřiště a já hned ucítil to opravdu příjemné pouto.“

I o tři roky později je toto pouto stále silné a mladý Julian i se svou matkou navštívili na víkend Londýn, aby se opět potkali s Granitem. Julian se zúčastnil tréninku s prvním týmem, prohlédl si stadion a pak sledoval naše vítězství nad Sotonem.

„Je velmi výjimečný a vždy je pozitivní. Pořád se usmívá, směje a dokazuje, že můžete být šťastní i když máte nějakou vadu. Je spoustu lidí, kteří mají v životě všechno a pořád si stěžují. Ale tenhle chlapec přesně ví, co má a přesto má pozitivní přístup, úsměv na tváři.“

Pár dalších fotek z návštěvy Juliana si můžete prohlédnout ZDE.

Granite, respekt!

/arsenal.com, twitter.com, youtube.com/

Tags:

Komentáře

 1. Marek (karma: 2954) #1

  Granit je skvely človek a velka osobnosť či už na ihrisku alebo mimo ihriska vždy keď na niekoho s našho tymu niekto spravi tvrdši zakrok Granit je prvy kdo si to ide s dotičnym vybaviť keď niekto začne napadať niekoho s našich hračov Granit ho okamžite pride braniť ak niekomu v zapase niečo nevyde Granit ho okamžite pride povzbudiť som velmi rad že mame v mužstve takeho hrača

 2. Avp (karma: 2532) #1

  Rodicum i tem jinym to musi vhanet slzy do oci. Ac je to jen jeden z mnoha, je to uchvatne gesto a pristup k clovickovi, ktery to v zivote nikdy nebude mit jednoduche. Kez by vsechny deti s postizenim, ale treba i ty, ktere miluji nase hrace a fotbal hraji bose s hroudou latky mely stejne moznosti jako tenhle maly spunt…

 3. orek (karma: 15295) #1

  Ten Lichtsteiner se zbláznil,že by podepsal smlouvu s Arsenalem kdyby měl zaručené minuty v prvním týmu.Vždyt on nedokáže zahrát aniž by byl střídanej že nemá křeče.Myslel jsem že v jeho věku bude mít chlap soudnost.A ten kdo by mu nabídnul smlouvu se asi taky zbláznil ještě k tomu s jeho nesmyslným platem.Zbavit se ho co nejrychleji.

  • jakub (karma: 13445) #1

   Když už tady řešíš Lichtsteinera, tak bych chtěl poukázat na jedno malé plus. V poslední době jsem viděl dost rozhovorů se Xhakou a několik videí z tréninků a Xhaka sám říká, že jeho nejbližší přítel v Arsenalu je Lichtsteiner. Na skoro každým tréninku co jsem viděl tak byli ti dva furt spolu. Původně jsem čekal že přišel pomoct Hectorovi, ale tak nějak mi přijde že hodně pomohl právě Granitovi, protože Xhaka hraje fantasticky, začátek sezóny měl mizernej ale poslední měsíce je naprosto skvělej. Lichty by měl odejít, protože chce hrát na ME, ale s tím jak pomohl Xhakovi má u mě osobně prostě plus.

   • bflmpsvz (karma: 3408) #1

    Zároveň Xhaka teď v rozhovoru před nároďákovým zápasem řekl v rozhovoru pro švýcarský deník: „Jsem velmi ambiciózní a chci postoupit o další krok. Arsenal nemusí být moje poslední zastávka.“
    https://www.football.london/arsenal-fc/transfer-news/granit-xhaka-hints-arsenal-exit-16016497
    Aby nám po první sezoně, kdy hraje trochu k světu neodešel. (I když v té angličtině to nezní tak rezolutně jako v češtině. Může to klidně znamenat další krok s Arsenalem – ale nevylučuje, že i bez Arsenalu… Navíc předpokládám, že sám Granit nedával rozhovor v AJ, takže i tady může být nějaké zkreslení…)
    EDIT: Takže jsem si našel původní zdroj…
    https://www.tagblatt.ch/sport/bis-der-vater-zufrieden-ist-ld.1104775
    Není to rozhovor, ale je to story, napsaná na základě rozhovoru, ale tohle je tam přímo v Granitově citaci. Říká, že je velmi ctižádostivý a že chce udělat další krok a že Arsenal nemusí být jeho konečná…“ Takže je to fakt tak.

    • jakub (karma: 13445) #1

     To jsem nikde neviděl. Mám pocit že ne moc dlouho zpět, podepisoval prodloužení, takže by se případně prodal za pořádnej peníz. Ale to záleží taky na tom co chce Unai. Umím si představit že by tam viděl raději někoho jako byl Santi, prostě silnej na míči, co umí obejít hráče a otevřít prostor. Ale letos si Xhakovu hru teda užívám. Letos má v lize 42 % přesnost střel na bránu z 24 pokusů, loni střílel víc ale měl jen 26 %. Tam je vidět hodně zlepšení.

  • jakub (karma: 13445) #1

   Er sagt, Arsenal müsse nicht die Endstation seiner Karriere sein. Ze školy jsem pryč už nějakej čas ale z toho co jsem tak vyčetl z toho citovanýho článku se mi nějak nezdá že by řekl něco o odchodu. „Jsem velmi ambiciózní, chci udělat další krok, Arsenal nemusí být poslední zastávkou.“ Jeho den začíná v sedm a končí v pět, s výjimkou zápasových dnů. Ještě tam píše že si najal nějakého osobního kouče. Ale moje němčina není nejlepší tak třeba tam někdo najde něco jiného https://www.tagblatt.ch/sport/bis-der-vater-zufrieden-ist-ld.1104775

   • bflmpsvz (karma: 3408) #1

    To je divné, dával jsem tady příspěvek z médií i přímý odkaz na ten Tagblatt už před půl sedmou, ale je to nějak skryté/nezvěřejněné… Přeložil jsem to prakticky stejně jako ty (v angličtině to je koneckonců podobné) a taky jsem podotkl, že to vyjádření je dost ambivalentní. Ta ambice a další krok se může a nemusí týkat Arsenalu – což souvisí i s tím dovětkem. I když to neznamená, že je na odchodu, zároveň tím neprokazuje příliš oddanosti když vzhledem ke kontextu poměrně explicitně vyhlašuje, že kdyby dostal nabídku od Top ambiciózního klubu, tak klidně půjde (po vlastně první vesměs podařené sezoně…). A zároveň z toho vyplývá, že ty vrcholové ambice asi s Arsenalem neztotožňuje.

     • bflmpsvz (karma: 3408) #1

      No ambivalentní je v tom smyslu, že rozhodně neimplikuje jasný odchod z Arsenalu – ta ambice se může ale nemusí týkat Arsenalu. Takže říkám, celkem jasně neprokazuje tu oddanost, ale stejně tak se nedá z toho bezrozporně vydedukovat „Chci udělat krok kupředu,“ říká hvězdný záložník před blížícím se odchodem z Arsenalu (což senzacechtivě přímo píšou nebo naznačují některé titulky). To, že připustil v obecnosti možnost neznamená, že vyhlásil své přesvědčení a rozhodnutí. To je asi to hlavní, kam ten můj poznatek směřoval. Navíc upřímně nevím o tom, že by se o něj nějaký TOP špica klub zajímal a abych pravdu řekl, asi by mě to i překvapilo. Myslím si, že vlastně vzhledem k nevyrovnanosti svých výkonů a chybovosti může být rád i za Arsenal, obzvláště, když tato sezona je skutečně jeho první povedenou… Novou smlouvu podepsal minulý rok, takže kdyby nám za něj někdo nabídl raketu (cca 50 mega), tak bych to velmi ochotně bral, pokud bychom ty peníze mohli investovat znovu do kádru. (A taky jsem se podivil, proč mi ten můj, časově úplně první příspěvek tady zablokovali. Ale to už je asi jedno…)

      |
     • dave (karma: 14739) #1

      Za 50m by som ho tam sám osobne odviezol a môže so sebou zobrať aj kamaráta Mustafiho.

      |
 4. jakub (karma: 13445) #1

  Tak Xhakovi je 26 let, kapitán reprezentace, první sezóna nic moc, ta loňská byla katastrofa celkově z pohledu týmu. Letos se mu daří, v lize 25 zápasů 4 branky, 1 asistence. Myslím, že loni se někde spekulovalo o zájmu Bayernu, který chce omladit mužstvo ale to byla asi jen spekulace. U Xhaky je plus že prakticky netrpí na zranění. Ale stejně záleží co chce Unai. K tomu Mustafimu si myslím že ten je první co půjde pryč, spolu s Elnenym. Tam bude záležet na tom kdo bude shánět stopera ale stejně si myslím že na něm ztratíme dost peněz, ale třeba budeme mít štěstí.

  • bflmpsvz (karma: 3408) #1

   Stopeři se dají sehnat i levně, teď záleží na našem skautingovém týmu… (my jsme toho nakonec ukázkou, Sokratis, Koss i Vermaelen nepřišli za výraznou částku – i když to, co předvádí/předváděli u nás patří k TOP výkonům Ještě dodatek – pokud si to pamatujete lépe, opravte mě, ale mám pocit, že Verminátor hrál skvěle, pak se zranil, přišel Koss – postupně se vyhrál do TOP a my jsme čekali, že až budou hrát spolu budeme mít nejlepší a dost technickou obrannou dvojku. Akorát jim to spolu vůbec nešlo, prostě si typologicky neseděli a Vermínátora potom koupila Barca, kde se už příliš neprosadil… To ale taky ukazuje, že záleží i na tom, jak se budou hráči typologicky doplňovat – proto i relativně fungoval agilní Koscielny s pozičně a hlavičkově skvělým, ale želvím Mertem…). Já taky doufám, že Mustafi půjde pryč, teď je otázka, kdo jej bude chtít za nějaký mravný peníz. Ale pokud bychom měli rozpočet těch 50 mega + více za LM, tzn. cca 80, kdyby to vyšlo + část peněz z prodejů Elnenyho, ideálně Mustafiho (rád za něj uvidím Holdinga nebo Chamberse, podle mě to nemůže být prostě horší) + uvolněné platy Čecha, Wellbecka a (snad!) Lichta – s tím se už dá velmi dobře pracovat v přestupáku. (Když navíc vezmu v potaz, že bychom měli postupně do prvního týmu zkusit zapracovat Nketiaha, Nelsona, Smith-Rowe i toho Mavra).

   • jakub (karma: 13445) #1

    Naprosto ideální, by byl scénář že Inter za pálku prodá Škriniara a my jim za slušný peníze pošleme Mustafiho, ale to je asi jen sen, navíc u Mustafiho je trochu plus že má slušný statistiky i když herně to prostě není moc dobrej hráč. Jinak mi přijde že stopeři taky stojí celkem dost, my teda měli hrozný štěstí se Sokratisem, za ty peníze naprosto skvělej hráč. Když zmiňuješ Welbze tak na fotkách z Dubaje už individuálně trénuje což je super. S těmi mladíky moc nevím, tam asi záleží na tom jaké budou cíle v příští sezóně, já se na ně dost těším ale nejsem si jistej kolik prostoru by u nás vlastně dostali na hřišti.

    • bflmpsvz (karma: 3408) #1

     No jasně, ale když ti mladíci nedostanou prostor, tak se prostě nevyhrajou a odejdou (jasně, ještě hostování, ale to taky není ideální řešení dlouhodobě). Aby nám tak neutekl další Gnabry. Nelson u nás příliš neukázal (ale v Hoffenheimu se mu zpočátku velmi, velmi dařilo). Ale Smith-Rowe na mě působil slibněji než Iwobi (přitom kolik prostoru Iwobi za všechny ty sezony dostává). Jo, taky jsem zahlédl Welbze a působil velmi pozitivně, ale zatím nemá prodlouženou smlouvu a nevypadá to, že by mu ji klub plánoval nabídnout, takže asi po sezoně odejde zadáčo – tudíž předpokládám, že už si za nás moc nezahraje (méně než Jenkinson, haha). Wellbeck je sice sympaťák, má dobrý výběr místa, ale jinak fotbalově to byl spíše humor na TOP klub, Přesto odehrál kopu zápasů za MANU i Arsenal, koupili jsme jej za 20 mega a stále je ve velmi dobrém věku, navíc je to Brit, má odehráno i za nároďák – zase nám odchází 10-20 mega. Jako, už jsem se s tím smířil a z těch odchodů bez náhrady mi zrovna on výrazně chybět nebude (i když je to mimo hřiště sympaťák). Ale prostě když se všechny ty částky sečtou… Chápu, že to nestojí takhle jednoduše, ale když si to zjednodušující zkreslení dovolím, tak zpeněžit Arona a Dannyho (dva Britové btw) tak se ten přestupový paklík před LM hned zdvojnásobí. Na tom přece záleží…

     • jakub (karma: 13445) #1

      Smith-Rowe ukázal že má potenciál být špičkovej hráč, a taky bych řekl že vypadal líp než Iwobi. Mě se třeba welbz jako člen širšího mužstva celkem líbí, on je pracovitej, umí i trochu bránit, fyzicky silnej, křídlo i hrot, rychlej, rád se zasměje, vím jeho zakončení je dost špatný ale tak furt lepší jak Morata. A taky ty zkušenosti, vem si odejde Čech, Licht, Aaron a Welbz a možná pár dalších to taky bude cítit v té kabině. Ještě by mě zajímalo kdo bude dvojka v bráně, jestli dostane šanci Martinez?

      |
     • bflmpsvz (karma: 3408) #1

      Mně osobně Welbz takhle na doplnění kádru by přišel taky v poho, navíc pokud bychom s ním prodloužili smlouvu, tak bychom jej příští rok snad mohli střelit. Na druhou stranu když si ale vezmu, že by místo něj adekvátní porci minut dostali Nelson či Smith-Rowe (V Lipsku není ani na soupisce k zápasu…), tak si myslím, že je lepší předat žezlo zase mladším. Saka navíc taky vypadá dost slibně a když se ta dravost spojí se zkušeností, je to jenom dobře. My i tu zkušenost máme – Sokratis, Koss, Nacho, Laca i PEA, Mesut i Mkhi… to jsou už z fotbalového hlediska docela kmeti. A Sead, Xhaka a vlastně i Torreira – mají už odehráno dost – v různých ligách i za nároďák… To nejsou žádní zelenáči, takže bych se nebál. Ta dvojka mě taky dost zajímá, zrovna Martinéz má (vzhledem ke svému věku) odchytáno docela minimum, na druhou stranu na videu z tréninku vždycky vypadá jako nový Casillas a má zaručeně nejkrutější saves 😀 😀 Já bych to s ním asi risknul. Teď za Reading nechytá špatně, zatím furt v základu a gólmani se tak často nezraňují, myslím, že na jiných postech potřebujeme posílit víc…

      |
     • jakub (karma: 13445) #1

      Zrovna teď jsem dočetl rozhovor s Reiss Nelsonem, zmiňuje tam, že je pro něj hodně těžké být v 19 ti v Německu bez mámy a bráchy a taky tam nemá moc přátel. Nedovedu si představit jak je na tom s němčinou ale Hoffenheim je takový, trochu unikát, ona je to vesnice co má 3000 obyvatel i když on asi bydlí v tom městě Sinsheim , to je hned vedle a bydlí tam 35 000 Němců, to pro něj musí být docela škola.

      |
     • Boby (karma: 860) #1

      Emi je za svoje správanie síce sympaťák,ale na druhú stranu to zrejme ukazuje,že nie je dostatočne priebojný,aby dosiahol na svoj vrchol,a stal sa zaujímavou alternatívou…na konci leta bude mať 27 rokov,a doteraz odchytal len 105 zápasov vo všetkých tímoch,v ktorých pôsobil…nebude to náhoda,a podľa toho je v hierarchii klubu jasne zadefinovaná jeho kvalita,a pozícia trojky…preto napriek financiám,veľmi neverím,že postúpi o level vyššie,a bude priamou konkurenciou jedničky…hlavne po tom,keď klub skautuje zopár brankárov, najčerstvejšie to boli Freddie Woodman,a Nick Pope,kedy by som ani pri jednom nebol proti,ak sa predá Ospi a práve Emi…možno je to tvrdé,ale faktické,..

      |
   • Boby (karma: 860) #1

    Tím potrebuje kvalitného CB,nie lacného mladého talenta,na to tam sú Holding,Mavro,Bielik a Medley…ak by som si mal zvoliť v rámci finančných možností,veku a kvality,bol by to jednoznačne Ginter…on práve vyspel,a vďaka univerzálnemu použitiu na pozíciách CB,RB,DM,sa stal mimoriadne dominujúcim hráčom,zo skvelým prehľadom,pozičnou hrou a výbornou rozohrávkou…u mňa je on,v rámci možností topka,a ak máme čo i len štipku ambícií,tak tento hráč musí byť náš…kompenzáciou ceny,by musel byť jednoznačne predaj Mustafiho,a vraj o neho majú záujem AS Roma a AC Milan…suma nad 20 mil.€,by bola skvelá,v rámci odpočtu za cenu Gintera…
    Ak by sa to nepodarilo,tak jednoznačnou ďaľšiou možnosťou je Manolas za výkupku 36 mil.€,s tým,že AS predpokladá,že Manolas v lete odíde,a skautuje Mustafiho a Dragoviča…Musti je lepší ;o)

    • jakub (karma: 13445) #1

     Zastavil bych se u toho brankáře Martinez je stejně starej jako ten Pope a když se podívám tak Pope má o nějakých asi 12 zápasů odchytaných více, netuším kolik by byla jeho hodnota ale myslím mezi 10-20? A ten Woodman má odchytáno sotva třetinu toho co Martinez. Já nevím, částečně souhlasím že peníze potřebujeme na jiný posty ale na druhou stranu riskovat že se Leno zraní a my kvůli tomu ztratíme nějaké zápasy. Ale zase ty peníze potřebujeme na křídlo, stopera a možná taky na středního záložníka, ale fakt záleží na tom co chce Unai.

     • Boby (karma: 860) #1

      Pope 143…Woodman 88,a má 22 rokov…ale nejde o to,možno to nebude ani jeden z nich,ja len konštatujem záujem AFC o brankárov,čo evokuje,že zrejme nie sú spokojní s kvalitou dvojky za Lena… samozrejme,budú rozhodovať peniaze,a Unaiova predstava o potrebných postoch…

      |
     • jakub (karma: 13445) #1

      Já právě tyto spekulace moc nezaregistroval. Hodně se píše o stoperovi a křídlo samozřejmě taky, ale o brankáři jsem nic vlastně nečetl. Toho Woodmana jsem vlastně četl poprvé v tvém komentáři. Jinak teď je to snadný, Čech je kvalitní brankář a je relativně malej rozdíl mezi tím mít tam Lena nebo Čecha ale léto se blíží

      |
 5. marcosinos (karma: 437) #1

  mustafi dle mího názoru zbytečně kritizovanej, protože měl zápasy který mu vyšly a ukázal, že v něm něco je, joo kdyby jsme ho vyměnili za lepšího stopera dobře, ale takhle aby zabojovali o místo s mladíkama holding, mavro a chambers se do počtu hodí, problém je spíš pravej bek kde bych chtěl vidět hrát častěji Jenka, ale Emery mu očividně dostatečně něvěří, ty spekulace od Xhaky no doufám, že to takhle nemyslel a zbytečně se to jen překrucuje, protože ho začínám mít rád a on to zase pojebe takovým vyjádřením 😀

  • jakub (karma: 13445) #1

   Já bych ho právě proto prodal, základní stoperská dvojice je dle mého Papa a Lolo a než prostě mít na střídačce Mustafiho kterej tím ztrácí na ceně tak ho prodat hned a zkusit přivést hráče co by zkusil zabojovat o ten základ, Mustafi je prostě hrozně nevyrovnanej, pro mě teda, výkonama. No poslední dva zápasy na pravo válí Maitland a neumím si představit dát tam místo něj Jenka.

  • orek (karma: 15295) #1

   Mustafi z 30 zápasů odehraje dobře jen 5.Rozhodně to není žádná opora,navíc mě irituje jeho neustále mavání rukou,kolikrát tak přestane i hrát.Už od mala tě každej učí že se hraje dokud se nepíská,ale to by musel u hry i přemýšlet.Za ty peníze naprosto strašnej přestup.A rozhodně ho prodat.

 6. bflmpsvz (karma: 3408) #1

  Jinak nad tou cestou do Emirátů přemýšlím, jestli se nakonec neobrátí proti nám. Podle všech fotek to spíše vypadá jako marketingová cesta, aby se hráči vyfotili s papaláši, navštívili dětskou nemocnici a další a další. Přemýšlím, nakolik to teda pro ně bylo fakt takové odpočinutí a nakonec je to může vyhodit z rytmu, příprav a soustředění. Navíc takhle na pět dnů letět zbytečně navíc – ta vzdálenost taky není vůbec zanedbatelná. Bylo nám to předhozeno jako krátký výlet a soustřednění, ale prakticky byli hráči zneužiti k business tripu. Uvidíme, jen říkám, aby se tohle skrblíkovské rozhodnutí nakonec neobrátilo proti nám…

  • bflmpsvz (karma: 3408) #1

   Na těch mapách to zkresluje, ale vzdálenost z Lonýna do Dubaje je někam cca ke Krasnojarsku, 900 km za Omskem, hluboko na Sibiři. To je docela zbytečná zátěž na organismus + úplně jiné klima, jiné teploty… Místo toho jsme se mohli připravovat na soupeře a tyhle byznys aktivity si nechat (jako vždy) na léto. Snad to dobře dopadne.

   • bflmpsvz (karma: 3408) #1

    To nerozporuju. Akorát jsem projevil nejistotu ohledně toho, že ten zájezd očividně nebyla dovolená ani volno, ale spíše docela náročné cestování s jasně marketingovými cíli. I když to bylo předkládáno jako dovolená, předpokládám, že Arsenal za to nezaplatil ani korunu, naopak to byl okatý způsob jak potěšit našeho sponzora (kdo ví, jestli to z jeho strany dokonce nebylo lehce vynucené, podobá se to trochu monarchistické svévoli). Jasně, to neznamená, že by tým nezažil na cestě mnoho srandy, to prožívání bude asi dost individuální (a někdo to nemusí řešit vůbec), Konečně, uvidíme po sezoně. Já jsem určitě za, aby hráči neustrnuli do stereotypu, ale k byznysu bych hráče takhle rozsáhle využíval až v předsezóně (nevím, jestli existuje precedens u jiných klubů, že se takto chovají). Nepíšu, že všechno špatně, spíše si tím nejsem jistý a je to zbytečný risk (podle mě). Ale třeba se vyplatí ekonomicky i sportovně. Uvidíme po sezoně.

    • jakub (karma: 13445) #1

     No ono i na ofic. Arsenal stránkách, když to bylo oznámeno, byl celej odstavec o Emirates jako sponzorovi, je tam o tom jak navštíví nemocnici, palác a další. Takže ono to bylo hlavně o propagaci Emirates, i Emery na pozápasové tiskovce: For us, we came here because firstly we have a big responsibility with our sponsors Emirates. Ale taky zmiňoval že máme v Dubaji hodně fanoušků. Já to beru vyloženě pozitivně

     • bflmpsvz (karma: 3408) #1

      Hele jasně, to už je o tom, jaký má, kdo hřbet. Avizované to bylo jako výlet/soustředění. V situaci, kdy už byli na místě a byl to převážně marketing, tak se asi nemohli tvářit, že to je něco jiného, protože to už je neudržitelné. Ale tahle disproporce tam byla. Já prostě obecně nemám rád tohle vrtění psem a taky si myslím, že bych si nebral ty hráče k tomu jako rukojmí. Ale je mi jasné, že většinová společnost to má jinak a upřednostňuje peníze před upřímností. A proto především doufám, že to nebude mít ještě sportovní dozvuky. Hauk.

      |
     • jakub (karma: 13445) #1

      No právě to se ti snažím vysvětlit ono to bylo celé takto naplánovaný, už při tom oznámení na oficiálních stránkách je odstavec o Emirates jako jednom z nejrozpoznatelnějších a nejtrvalejších partnerství ve sportu (nevím jak to líp přeložit) a taky o tom jak navštíví palác a tu dětskou nemocnici. Tak hned bylo jasný že tam budou Dubajský media a že tam jde čistě o propagaci, fotbal je dneska byznys, bohužel. Kdyby jim šlo o nějakou přípravu tak jedou někam do španělska a ne za šejkama. Tady je celej odkaz https://www.arsenal.com/news/team-head-dubai-training-camp-and-match

      |
     • bflmpsvz (karma: 3408) #1

      Ok. Beru zpět, Přečetl jsem si začátek článku a rozumbraduju. Máš pravdu, že dál to tam je, v tomto případě jsem se držel spíše titulků. Tohle celé uznávám. (Ale za tím zbytečným riskem si dál stojím, to se tím neovlivňuje. Ale jak jsem psal. Uvidíme. Třeba to tým semkne.)

      |
     • jakub (karma: 13445) #1

      V pohodě, mě taky vadí jak jde jen o peníze a co se děje ve fotbale celkově, ty platy, media, Uefa, FIFA a spousta dalších věcí co s tou hrou vlastně nemají co dělat, ale bohužel ten svět je momentálně takovej. My prostě pokud chceme konkurovat klubům co vlastní šejci tak zkrátka musíme dělat tyhlety marketingové sračky (sorry za to slovo). Taky bych raději aby dresy byly čistý, bez všech možnejch sponzorů, aby ti hráči měli trochu normální platy a trochu normální život ale bohužel.

      |
 7. Jafa22 (karma: 26) #1

  Postřehli jste někdo rozhovor s Alabou???

  „V Bayernu se cítím velmi dobře, ale samozřejmě si dokážu představit, že můžu hrát i jinde. Každý rok se objevuje několik nabídek, ale pod tlakem nejsem. Určitě bych si chtěl někdy zahrát ve Španělsku nebo Anglii. Od malička jsem fanouškem Arsenalu a je to klub mého srdce. Cesta tam je ale hrozně trnitá a nevím, zda by současný kouč využil universálního obránce mého typu,“

  Psal to v Česku ale jenom efotbal a v Anglii Sun i Mirror, takže kdo ví co je na tom pravdy ? Navíc podle mne Bayern nemá jedinej důvod ho pouštět …

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.