Arteta o vítězství, Nketiahovi, Tomiyasovi a TOP4

Mikel Arteta mluvil s médii po našem vítězství nad Leeds United na Emirates Stadium.

Šéf rozebíral budoucnost Eddieho Nketiaha, Takehira Tomiyasa na levém obránci, poslední zprávy o zraněních a další.

o tom, zda jsme pro vítězství odvedli tvrdou práci…

Ano, vzhledem k tomu, jak jsme začali, myslím, že jsme byli elektrizující, odhodlaní, popudliví, dali jsme dvě dobré branky, vytvořili si šance a nedovolili, aby se cokoliv stalo kolem našeho pokutového území. A samozřejmě potom představuje červená karta úplně jiný zápas, kdy zcela změní své chování a to, jak se nastavili a my musíme zápas zvládnout jiným způsobem. Myslím, že po mnoho fází jsme si vedli dobře, potřebovali jsme vstřelit třetí branku a měli jsme k tomu šance. Pak došlo k chybě, když jsme inkasovali po standardní situaci, to je ale hra a my jsme potřebovali udržet nervy na uzdě a hrát dál a zápas zvládnout.

o tom, zda jsme sundali nohu z plynu…

Myslím, že ne, bylo to jen snažit se hrát hru, kterou v této fázi musíme hrát. Myslím, že jsme ukázali hodně zralosti neuspěchat věci a začít uznávat přestávky. Nic z toho jsme neudělali, ale pak jsme v klíčových okamžicích nenašli cíl, abychom dali třetí gól a měli jiných posledních 20 minut.

o tom, jestli je tým motivovaný k zajištění Ligy mistrů proti Tottenhamu…

Chceme se připravit a jít na ten zápas jako vždy, se stejným nadšením, ale samozřejmě s vědomím, že to může být určující moment, a to je extra úroveň motivace a další hodnota pro nás, opravdu do toho jít. Nemůžu se dočkat, až budeme hrát tento zápas.

o budoucnosti Nketiaha…

Eddie dělá to, co dělal celou sezónu. Byl velmi konzistentní, s jeho výkony a jak málo věcí zahazuje. Nechte ho být, nechte ho užít si tu chvíli, protože si to zcela zaslouží a věci se budou dít přirozeně.

o tom, že v poslední době vyhráváme těsným rozdílem…

No, hledáme způsoby, jak vyhrávat fotbalové zápasy. To, jak jsme dnes hráli, hlavně prvních 30 minut, bylo skvělé. Takže hrát pod tlakem, a jak jsme to udělali před našimi fanoušky, je jejich zásluha, ale samozřejmě, máme různé soupeře a kontext se mění v průběhu hry a nečekáte, že budete po dobu celých 95 minut na vrcholu hry. Vyrovnáváme se s tím a zlepšujeme se v tom, protože na konci vyhráváme fotbalové zápasy.

o ovládání nervů…

Doufejme, že to zvládáme. Ale myslím, že když se podíváte na ostatní zápasy, tak je to hodně vidět. Nyní je určující okamžik, kdy může jeden gól změnit celou sezónu, a to hraje hráčům do zad, ale nic z toho jsem na začátku dnešního zápasu neviděl.

o jeho vztahu s Xhakou…

Je to vztah, který má se svými spoluhráči, samozřejmě má zásluhu na tom, že hraje hodně minut, protože je opravdu konzistentní v průběhu celé sezóny, to je to, co potřebujeme od hráčů. Dostat se blízko k jejich nejlepším výkonům.

o Sakově kondici…

Ano, byl v pohodě.

o hráčích, kteří během zápasu trpí…

Tohle je fotbal. Když se podíváte, co se stalo před pár dny v Madridu. Jsou věci, které nikdo nedokáže vysvětlit, ale tohle je krása tohoto zápasu, a utrpení bohužel pro nás všechny, zejména pro manažery, to k tomu patří.

o tom, zda bude White fit na severolondýnské derby…

Myslím, že ano, začal dělat trochu práce na hřišti a chceme, aby byli všichni k dispozici, protože víme, že je tento zápas tak důležitý.

o tom, že Tomiyasu hrál levého obránce…

Bylo to jen pro dnešek, nemůžeme myslet na další zápasy. Věříme, že to dnes byla správná věc s tím, co jsme chtěli na této straně dělat, zejména s tím, co měl Leeds na této straně.

o náladě uvnitř šatny…

Opravdu dobré, opravdu pozitivní, ale zároveň opravdu pokorné. Víme, že zatím nebylo dosaženo ničeho a stále je tu spousta věcí a spousta minut na to, bychom udělali to, čeho chceme dosáhnout.

o Pepeho promarněné šanci…

Když vidíte, že má před sebou prázdnou branku a on se s míčem otáčí nazpět, nemůžete to opravdu pochopit, ale musíte mít v tu chvíli vnímání hráče. Oni jsou ti, kteří rozhodují, my jsme tuto branku naštěstí nepotřebovali.

/arsenal.com/