Koscielny si nezahraje půl roku

Černé obavy fanoušků Arsenalu se potvrdily. Laurent Koscielny, který se zranil ve čtvrtečním utkání na hřišti Atlética Madrid, podstoupí operaci natržené Achillovy šlachy a mimo hru by měl být minimálně šest měsíců.

Dvaatřicetiletý fotbalista přišel ke Gunners v sezóně 2010/2011, a i když hned v úvodním kole na hřišti Liverpoolu byl vyloučený, postupně se vypracoval v jednu z opor týmu a zástupce kapitána.

Letošní ročník mu ovšem nevycházel podle představ a dopouštěl se až nebývale mnoha chyb. Potvrzením nepovedené sezóny se stal druhý zápas semifinále Evropské ligy na půdě Atlética Madrid, kde po nezaviněném pádu na zem ve dvanácté minutě byl ze hřiště odnášený ve velkých bolestech.

Chvíli poté bylo jasné, že Achillova šlacha je skutečně natržená, kvůli čemuž ho ani Didier Deschamps, trenér francouzského národního týmu, nebude moci využít na blížícím se Mistrovství světa konaném v Rusku. Další nepříjemné zprávy v úterý potvrdil Arséne Wenger.

„Alespoň do prosince ho na trávnicích neuvidíte,“ uvedl Wenger na tiskové konferenci. „Je zdrcený, jelikož potřebuje operaci. Hráči mají často šlachu zanícenou, ale přetržení neproběhne. U něj se to přihodilo. Netuším, proč se tak stalo,“ smutnil odcházející manažer.

/bbc.com, eurosport.com/