Přestupové spekulace 13. 7.

13. 7.

Arsenal slíbil West Hamu, že zítra dodá vše potřebné pro dokončení přestupu Rice. Ten se uvařil už před týdnem a rival Arsenalu už začíná být frustrovaný. /SkySports/

11. 7.

Stále nic nového. U Rice se čeká jen na právníky Arsenalu, než vše zkontrolují. U Timbera se čeká na zveřejnění. Timber by mohl nastoupit už do čtvrtečního přátelského utkání s Norimberkem. /SkySports/

8. 7.

William Saliba oficiálně podepsal prodloužení smlouvy s Arsenalem. /Arsenal.com/

Arsenal možná bude muset brzy hledat nového lékaře. Dle spekulací by měl Gary O`Driscoll odejít do Manchesteru United. /Mail/

Jurrien Timber úspěšně prošel zdravotní prohlídkou. Oznámení je na spadnutí. Přestup by měl vyjít na 38 mil liber./Fabrizio Romano/

Moussa Diaby je v hledáčku Arsenalu. Leverkusen si cení křídelníka na cca 65 mil. liber. O hráče se zajímá i Man United a Newcastle. /Daily Mail/

6. 7.

Arsenal oznámil na oficiálních stránkách prodloužení smlouvy Reisse Nelsona. /Arsenal.com/

Granit Xhaka oficiálně přestoupil do Leverkusenu. Klub za něj zaplatil 21,4 mil. liber. (25 mil. Euro) /Arsenal.com, SkySports/

Z Arsenalu odchází asistent Mikela Artety, Steve Round. Asistent odchází po vzájemné dohodě. /SkySports/

5. 7.

Timber by měl být hotovu věcí.

Arsenal se v noci dohodl na platební struktuře za Declana Rice. West Ham obdrží 100 mil. liber po třech částech během 24 měsíců. Hráč obdržel zelenou k tomu, aby si vyjednal osobní podmínky a prošel zdravotní prohlídkou. /David Ornstein, Athletic/

3. 7.

Za předcházející dny se nic nového neudálo. Dle Mirror se Arsenal blíží k dokončení čtveřice podpisů. První dva jsou přestupy Declana Rice a Jurriena Timbera. Další dva podpisy mají být prodloužené smlouvy Reisse Nelsona a Williama Saliby.

Médii také problesklo, že by měl mít Arsenal zájem příští rok o Kyliana Mbappé, kterému na konci této sezóny vyprší smlouva s PSG, ale to už je větší šance, že pojede čert na bruslích do práce. /footballtransfers/

Dle dalších spekulací by měl Havertz pobírat 330 tisíc liber týdně a být tak náš nejlépe placený hráč. /Bild/

Arsenal zjišťuje za jakou cenu by šlo prodat Nicolase Pepeho, Folarina Baloguna, Alberta Sambi-Lokongu, Nuno Tavarese a Cedrica Soarese. Arsenal řeší i budoucnost Marquinhose. Možné je další hostování, ale prodej taky nebyl vyloučen. /SkySport News/

Arsenal kontaktoval Benjamina Henrichse (pravý obránce, Němec, 26 let, RB Lipsko) zda-li by měl zájem o přestup. Stávající smlouvu má do roku 25. /SkySports Germany/

30. 6.

Co se týče Rice, nic nového není. Všeobecně se očekává doladění vzájemné dohody mezi Arsenalem a WHU. Částka je daná a City je ze hry. Nic by nemělo bránit v úspěšné dotažení přestupu. /SkySports/

16-letý mladík Arsenalu Ethan Nwaneri, se dohodl s klubem na podpis prvního profesionálního kontraktu, který vejde v platnost v březnu 2024, kdy oslaví 17. narozeniny.

Arsenal se ústně dohodl na přestupu Jurriena Timbera, dle De Telegraaf. Londýnský klub zaplatí 36,2 mil liber předem a následně 4,3 mil. v bonusech.

28. 6.

Oficiálně – Arsenal podepsal Havertze

Arsenal dle SkySports nabídl West Ham 105 mil. liber za Declana Rice a Man City couvá z přestupu. Je tady však jedno ALE! WHU se prý nabídka stále nepozdává ohledem na její strukturu a ač ji ještě formálně neodmítl, je možné, že ji bude ještě nutné přepracovat. Nabídka se údajně skládá ze 100mil. předem a 5mil. v následných bonusech založených na výkonu.

Pokud by přestup vyšel, byl by to nejdražší přestup od příchodu Nicolase Pepeho (72 mil). Zároveň by se Rice stal 2. nejdražším anglickým hráčem po Jude Bellinghamovi a šlo by o 2. nejvyšší částku zaplacenou anglickým týmem po přestupu Enza Fernandese do Chelsea.

27. 6.

West Ham odmítl nabídku Man City za Declana Rice. Klub z Manchesteru nabídl £80 mil. hned a £10 mil. ve splátkách. /SkySports News/d

Arsenal přišel s druhou vylepšenou nabídkou za Jurriena Timbera ve výši £41.5m. Ajax by si však představoval spíše £50 mil. Hráč by si měl přijít na £90 tisíc týdně a s bonusy až na £120 týdně. /Daily Mail/

26. 6.

Arsenal zvažuje akvizici Youssufa Fofany, v případě nedohody s WHU o přestupu Declana Rice. Daily Mail informuje, že by záložník Monaka přišel na £30 milionů. Nicméně jednání o příchodu DR pokračuje a čeká se na třetí nabídku AFC. Stále zůstává Arsenal preferovaným klubem a osobní podmínky by neměly činit žádný problém, píše SkySports News.

Folarin Balogun měl znovu řešit svou pozici v Arsenalu. Stále trvá, že chce mladý útočník hrát v A-týmu. Aktuálně má 2 roky do konce smlouvy a ceněn je už na £50 milionů. /SkySports News/

Přestup Havertze by měla být hotová věc. Spekuluje se o smlouvě na 5 let a přestupové částce ve výši £64 milionů. /SkySports Germany/

25. 6.

Caiceido je dle spekulací na cestě do Chelsea. Částka by se mohla zastavit na 80mil liber. /SkySports, F. Romano/

Folarin Balogun dostal cenovku. Arsenal za něj požaduje minimálně 35 mil. liber. Zájem má RB Lipsko. /SkySports/

24. 6.

Man City je v pokročilých jednání o přestupu Declana Rice. Arsenal dle spekulací chystá třetí vylepšenou nabídku, protože druhá ve výši 90mil byla odmítnuta. /SkySports/

West Ham, Crystal Palace a Fulham mají všechny zájem o Eddieho Nketiaha. /Sun/

23. 6.

Guardian informuje o tom, že Declan Rice preferuje i přes zájem Man City přestoupit do Arsenalu. Klub chystá třetí nabídku. 24-letý záložník chce zůstat v Londýně.

Havertz podstoupí zdravotní prohlídku o víkendu. /SkySports/

Juventus se dohodl s Thomasem Parteym na přestupu. Hráč by se tak vyhnul odchodu do Saudské Arábie, odkud byl rovněž zájem. Cena by měla činit cca £17 mil. /Daily Mail/

Spurs mají dle spekulací zájem o záložníka Leicesteru, Jamese Maddisona. Kromě nich má zájem ještě Newcastle. /Fabrizio Romano/

22. 6.

David Ornstein informuje, že Manchester City připravuje nabídku za Declana Rice, kterou by měli zaslat ještě dnes. Otázka je, jestli mají vážný zájem nebo chtějí jen vyšperkovat cenu pro Arsenal.

Jorginho je odhodlán zůstat v Arsenalu a bojovat o místo v sestavě i přes zájem Lazia informuje Evening Standard.

Gündogan opustí Man City ve prospěch Barcelony. Dle SkySports by měl záložník podepsat v Katalánsku tříletý kontrakt.

21. 6.

Man United chce AFC konkurovat v zájmu o Declana Rice. Je připraven nabídnout WHU jednoho z dvojice Harry Maguire nebo Scott Tominay + peníze. /Telegraph/

The Athletic, David Ornstein, informuje o tom, že se dohoda mezi Arsenalem a Chelsea blíží k úspěšnému konci. Arsenal zaplatí za Havertze 65 mil liber, ale ještě se řeší struktura nabídky a kolik klub zaplatí předem a kolik v dalších splátkách.

Letošní přestupové okno bude ve znamení velkého odchodu kvalitních hráčů do Saudské Arábie. Nedávno tam odešel Benzema, Kanté a na spadnutí je i odchod Rubena Nevese z Wolves. Aktuálně se spekuluje i o odchodu Thomase Partey. Ten má pouze rok do konce stávající smlouvy a pokud se blíží přestup přímé konkurence v podobě Declana Rice a k tomu máme na jeho pozici ještě Jorginha, potažmo Elneny-ho, dával by tento krok smysl. /The Athletic/

O Jamese Maddisona má zájem Newcastle a Tottenham. Leicester požaduje 50mil liber. Dříve se o hráče zajímal i Arsenal. /SkySports/

20. 6.

Arsenal nabídl Chelsea za útočníka Kai Havertz 55m liber hned + 5m v dodatečných platbách píše Daily Mail. Předchozí nabídka byla údajně odmítnuta. Spekuluje se, že Havertz by mohl nahradit v týmu odcházejícího Granita Xhaku. Fabrizio Romano tweetoval, že přestup by mohl vyjít na částce 65mil liber.

Fabrizio Romano na svém Twitteru informoval, že má Arsenal zájem o hráče Southamptonu Roméo Lavia (Laviu). Zatím na stole není žádná nabídka a dochází pouze k formálním rozhovorům. Saints údajně požaduje za hráče rekordní částku.

SkySports informuje o tom, že Arsenal chystá 90mil nabídku za Declana Rice.

Podle čerstvých informací chce Mikel Arteta přivést na Emirates obránce Jurrien Timber-a. Jednání prý probíhají „velmi pozitivně“ a všechny zúčastněné strany mají zájem na tom se dohodnout. Hráč má ještě dva roky do konce aktuální smlouvy s Ajaxem a je ceněn okolo 50mil liber. The Athletic pak informoval, že Arsenal už za hráče poslal úvodní nabídku ve výši 30 mil liber.

15. 6.

Ethan Nwaneri zvažuje svou budoucnost v Arsenalu. Hráč se stal nejmladším hráčem, který v uplynulé sezóně nastoupil v Premier League a kolem hráče krouží Man City, Chelsea a Man United. /The Athletic/

The Sun informuje o tom, že Wolves nabízí Arsenalu k podepsání Rubena Nevese.

Inter má zájem o Folarina Baloguna. Arsenal požaduje dle La Gazzetta dello Sport okolo 40 mil euro.

West Ham odmítl nabídku 80+ mil liber za Declana Rice a požaduje 120 mil. Údajně by byl West Ham ochotný přijmout i 100 mil a hráče. Kolem celé situace krouží i Man City. [Nevím, co tam na východě Londýna kouří za matroš, ale nebyla by nějaká levná alternativa jako v zimě v případě Mudryk-Trossard? – poznámka redakce] /SkySports, The Athletic/

14. 6.

Arsenal se chce dle Daily Telegraph zbavit propadáku jménem Nicolas Pepe. Hráče nechtějí v Nice, kde strávil poslední sezónu na hostování.

Folarin Balogun jedná s Arsenalem o jeho zařazení do A-týmu. Hráč zažil mimořádně úspěšnou sezónu ve Francii, kdy vstřelil 21 branek za Reims a chce hrát pravidelně. Okolo hráče krouží RB Lipsko. /SkySports/

Bayern Mnichov couvá ze snahy přivést Declana Rice z WHU. Arsenal připravuje nabídku ve výši až 100 mil Euro a West Ham by ji měl akceptovat. /SkySports/

Per Mertesacker řekl pro The Mirror, že je Arsenal v dobré pozici, aby podepsal Ilkaye Gündogana z Man City.

Dle spekulací měl Man United zájem o Williama Salibu před tím, než o víkendu podepsal nový kontrakt s Arsenalem. /Daily Express/

Leverkusen je optimistický, že Xhaku přivede. /SkySports/

7. 6.

Domluva na novém kontraktu pro Williama Salibu je na dobré cestě. Smlouva pro Reisse Nelsona by mohla být velmi brzy uzavřena. Řeší se poslední detaily. /SkySports/

Arsenal má stále zájem o Cancela z Man City. Londýnský klub chce přivést záložníka, stopera a krajního beka. První náznaky ukazují rozpor mezi požadovanou cenou City a tím kolik je Arsenal ochoten zaplatit. /SkySports/

Arsenal dle spekulací SkySports News dovolí Xhakovi odejít až ve chvíli, kdy za něj sežene náhradu.

4. 6.

Fabrizio Romano tweetuje, že Bayern Leverkusen pracuje na finálních detailech přestupu Granita Xhaky.

Gündogan se nechal slyšet, že jeho budoucnost je stále otevřená. Německému záložníkovi vyprší za měsíc smlouva. Spekuluje se o zájmu Arsenalu, AC Milan a Barcelony. /SkySports/

Daily Express informuje, že Moises Caicedo souhlasil s návrhem smlouvy od Arsenalu. O přestupu by se mělo rozhodnout v příštím týdnu. Velký zájem má o hráče Arsenal a Chelsea. Blues jsou ochotní za ekvádorského záložníka zaplatit větší přestupovou částku, než nabídl Arsenal, takže vše je stále otevřené.

3. 6.

Newcastle věří, že přivede do svých řad Kierana Tierneyho. O hráče se údajně zajímá i Aston Villa, ale Arsenal nechce skotského reprezentanta pustit za méně než 30 mil. liber. /The Times/

Dle spekulací měl mít Arsenal zájem o pravého beka Galatasaraye, Saschu Boey. Fabrizio Romano však tvrdí, že zatím nedošlo k žádné nabídce a turecký klub bude chtít za obránce více než 20 mil euro.

Něco pro pobavení, jak se náš manažer potkal poprvé se sportovním ředitelem:

Arsenal dle spekulací dosáhl dohody s Reissem Nelsonem, který by tak měl zůstat na Emirates. /Daily Mail/

2. 6.

Arsenal pošle první nabídku o hodnotě 90m liber za Declana Rice hned po finále Evropské konferenční ligy proti Fiorentině informuje Daily Mail.

Útočník Arsenalu, Folarin Balogun, zvažuje odchod z klubu. Chtěl by hrát pravidelně fotbal za A-tým. V uplynulé sezóně hostoval v Stade Reims za který v nejvyšší francouzské lize vstřelil krásných 20 branek. Balogun oslaví příští měsíc 22. narozeniny a do konce stávajícího kontraktu mu schází 2 roky. /SkySports/

1. 6.

Podle Evening Standard dostane kapitán Arsenalu, Martin Odegaard, nabídku nové smlouvy. Jeho současná končí za dva roky s možností prodloužení o jeden rok. O hráče se prý zajímá PSG.

Arsenalu dělá problémy dohodnout se s Williamem Salibou na podepsání nové smlouvy. Celou situaci monitoruje PSG. Aspoň takto o celé situaci informoval The Sun.

Arsenal má zájem o Jamese Maddisona, který by měl být jedním z 10 hráčů, kteří opustí Leicester City po jejich sestupu. /The Mirror/

Podle deníku The Mirror hodlá Bayern přeplatit Arsenal v honbě za Declanem Ricem a je ochoten nabídnout až 95 mil. liber.

Podle spekulací novináře Fabrizia Romana má Arsenal zájem o beka Manchesteru City, João Cancela. Bayern nehodlá využít opci o hodnotě 70 mil liber na jeho přestup.

Arsenal má v plánu ponechat si ve svých řadách Emila Smith-Rowe. Stále pouze 22-letý záložník prožil nepovedenou sezónu kvůli zraněním, ale v klubu doufají, že se blýskne na blížícím se evropském šampionátu do 21 let a považuje se za součást budoucích plánů klubu. Smith-Rowe má stále smlouvu do roku 2026. /David Ornstein/

Komentáře

  1. davinemecek32 (karma: 3827) #1

    Ray Parlour: „Edu deserves a lot of credit. I’m very lucky to be able to go with Arsenal on the pre-season tours to America. Last year, he was on his phone non-stop trying to get deals done. It’s a difficult job.

    „When players are under contract, they can sit tight and refuse to move, so Edu deserves a lot of credit for what he has accomplished over the last couple of transfer windows.“ [JPI International]

    |
  2. davinemecek32 (karma: 3827) #1

    Ray Parlour: „I always think that you need a bit of back-up. Eddie Nketiah did really well when he came into the team last season, but the Arsenal sides I was part of always had four really good strikers. I know that a lot of teams play with one forward now, but in my teams we had Nwankwo Kanu, Sylvain Wiltord and obviously Thierry [Henry] and Dennis [Bergkamp].

    „I do think we need that extra striker. If Gabriel Jesus gets injured again, is Eddie going to be able to come in and do well enough in the Champions League? I know that we could play with a false nine, but I would like that security of having an out-and-out striker.“ [JPI International]
    /
    Moje slova 🙂

    |
    • orek (karma: 16566) #1

      Trossard a Martinelli se tam dají v klidu použít. Jelikož Trossard s Martinellim si při hře vyměňují pozice..

      |
      • davinemecek32 (karma: 3827) #1

        To sice ano, ale tady je rec spise o klasicke 9, kterou nemame. Je fajn, ze mame dalsi varianty, kdo tam muze pripadne nastoupit, ale chybi mi klasicka 9 typu Vlahovic/Kane/Haaland, jen pro priklad…

        |
      • Sniper (karma: 1864) #1

        Ono univerzálnosť je dobrá, ale počty neoklameš. Ak sa zraní Jesus a nedajbože aj Gabi alebo Leo, tak už je problem ako na začiatku roka. Teraz je to trochu lepšie lebo da tam asi bude dať využiť aj Kai. Ale ak odíde Granit tak zase to počtom moc dobre nevychádza. Pre toto som dúfal, že bude chciet Balogun ostať. Predsalen top tímy (okrem realu) mávajú bez problémov troch útočníkov v time, aby tam boli tie možnosti v prípade zranenia, straty formy atd.

        |
  3. orek (karma: 16566) #1

    After Declan Rice, Arsenal complete also Jurrien Timber deal as expected — never been in doubt.

    Direct call today to agree on €40m deal plus €5m easy add-ons.

    Timber will sign until June 2028 and he only wanted Arsenal, super excited about the project.

    Here we go 🔴⚪️ #AFC

    |
    • orek (karma: 16566) #1

      Pro zajímavost, Timbera chtělo United v minulé sezoně před Martinezem ale Ajax ho odmítl prodat.
      Martinez stál United 57mil. eur

      |
  4. Ondra12 (karma: 370) #1

    🚨 Arsenal have now reached full agreement with Ajax to sign Jurrien Timber. Negotiations completed on fee of €40m + €5m in largely realistic bonuses. 22yo defender granted permission to undergo medical & finalise personal terms @TheAthleticFC #AFC #Ajax
    /David Ornstein/
    Tak Timber taky hotovo. Super práce s provedením posil takhle brzo.

    |
  5. davinemecek32 (karma: 3827) #1

    Arsenal are willing to pursue the signing of another central midfielder with Southampton’s Romeo Lavia among those admired. Moises Caicedo also remains a player held in incredibly high regard by the Emirates Stadium hierarchy. [Express]
    /
    Arsenal are ready to recruit a second midfielder after Declan Rice, but a move is dependent on the future of Thomas Partey, with his situation still unclear.

    |
  6. Feri (karma: 8240) #1

    Vsichni 3 nase hlavni posily maji opravdu hodne spolecne
    – Mladi hraci, ale zaroven uz na svuj vek toho odehrali spoustu. 2 jsou navic z PL, takze sice vyssi cena, ale nizsi risk. Vysoke investice, ale muzou hrat dalsich 7-10 let na nejvyssi urovni
    – Vsichni 3 jsou lidri, Rice a Havertz byvali kapitani, Timber ma ty kvality dle reportů taky
    – Vsichni maji vysoke fyzicke atributy. Rice je uplne zvire ve vsem. Havertz rychly, vcelku tvrdy, mrstny a dost vysoky. Timber rychly, tvrdy, mrstny.
    – Na to, jak jsou vsichni soubojovi a fyzicti hraci, tak nejsou temer nikdy zraneni. Navic 2 z nich overeny PL i klicovou roli v reprezentaci.
    – Vsichni jsou technicky hodne nadani, dokazi dobre podrzet mic, vyvest ho a pracovat pod tlakem.
    – Vsichni jsou celkove kvalitni fotbalisti velke univerzalnosti. Havertz zahraje vse mozne pozice v utoku a zaloze. Rice v zaloze ukazoval, ze krome DM dokaze zahrat i CM, navic i stopera. Timber stopera, kraj obrany a zrejme i toho inverted obrance typu Zinch.
    – Vsichni hodne chteli Arsenal a ze tam byl zajem z obrovskych klubu jako City, Real, Bayern.

    |
  7. redGunner (karma: 543) #1

    Smith row v zakladnej jedenastke v semifinale Euro u21 🙂
    edit: hraju 4 4 2 – hra utočnika s Gordonom z newcastlu

    |
  8. Poky17 (karma: 3813) #1

    Teď se zeptám, možná blbě, ALE.. stále čtu, že bychom měli podepsat dalšího středního záložníka POUZE v případě, že odejde Thomas.. Ale já se ptám, nemělo bychom podepsat středního záložníka nezávisle na tom, zda tu Thomas je či není? Vemte si, že v zimě jsme chtěli Caiceda, když jsme měli ve středu hřiště Xhaku,Thomase,Jorginha a zraněného Elnenyho.. Nyní odejde Granit a přijde Declan Rice, super upgrade, ale stále tím pádem máme čtveřici Rice,Thomas, Jorginho a Elneny (spekulace zda se s Havertzem či ESR počítá na pozici číslo 8 neberu v potaz zatím, jelikož oba to jsou útoční hráči).. Takže posílení na jedné straně ano, ale v případě že se kdokoliv z této čtveřice (spíše trojice, protože MoMo asi nebude dostávat tolik herního času) zraní, tak jsme tam kde jsme byli v zimě.. Takže dle mého bychom měli podepsat jednoho CM a nechat si i Thomase.. Co myslíte? Nebo očekáváte že zůstane Lokonga? Nebo Vieira bude dostávat více prostoru vedle Rice?

    |
    • Mustafi95 (karma: 70) #1

      Neviem za mňa stačí Rice Jorginho Thomas ….podľa mňa to budeme aj tak často hrať na dvoch ofenzívnych Odegaard+ Havertz proti slabším tímom … Uvidíme myslím že ďalšie DM by bol zbytočný luxus

      |
      • Poky17 (karma: 3813) #1

        Nemyslím další DM typu Caicedo, právě naopak. je mi jasné že Mikel bude hrát mnoha styly (dle mého se vzhledl ve stylu City, kde Stones hraje uprostřed a hrajeme na tři stopery) ale už od dob kdy odešel Santi, mi tu chybí nějaký kreativní CM.. který by si to ťukal s Odegaardem.. Říkám, pouze tak si přemýšlím nahlas, ale dle mého jedno CM (box to box) by se nám ještě hodil, protože Rice,Thomas,Jorgi I Elneny jsou za mě DM a to CM mi tam stále chybí..

        |
    • Feri (karma: 8240) #1

      – Na DM mame aktualne Rice (kteremu v PL zatim neskutecne drzi zdravi), Parteyho (TOP kvalitniho hrace), Jorginha a Elnenyho. To je rozhodne dostatecne. Dalsi DM by byl opravdu treba jen v pripade odchodu Parteyho.
      – Na pozici Odegaarda muze hrat vicero hracu jako Rowe, Vieira, Trossard, (Havertz). Takze cisteho AM smysl kupovat taky nema.
      – Otazka je v zaloze pouze na pozici Xhaky, ktery nejspise odejde. Tohle je rozhodne pozice, kde Arteta miril podpis Havertze. Chce tam golovejsiho hrace. Dalsi variantu cekam Rowe, ktery na to fyzicky ma a dostava se do formy. Teoreticky tam muze zahrat Trossard/Vieira jako utocnejsi varianta a nebo Rice/Partey jako defenzivnejsi varianta. Urcite tam muze zahrat i Zinch.
      -> Prijde mi to tedy opravdu uz ted docela naslapane v zaloze. To jsem ani nezminil Sambiho, ktery asi odejde.

      |
    • Avatar photo
      jakub (karma: 16296) #1

      Strašně těžko se odhaduje jakou představu má Arteta. Já čekám trošku změnu rozestavení, možná 3 stopery, podobně jako City, jen za Stonese asi Timber, možná White.
      Je možný, že Odegaard bude hrát na trošku jiné pozici.

      |
    • JurajG (karma: 177) #1

      Ked budeme hrat predpokladane rozostavenie ako city 3-2-4-1 (vsetko tomu nasvedcuje) tak v tej defenzivnej dvojke moze plnohodnotne zaskocit aj white a zinch.

      |
    • Fabri (karma: 350) #1

      Když jsme chtěli Caiceda, tak Jorginho ještě nebyl. Sice je to detail, ale taky třeba důvod, proč s Ricem, Thomasem a Jorginhem už o dalšího středního záložníka nebudeme usilovat (tím chci říct, že tam ta paralela není). Ale bude asi záležet, kdo všechno odejde. Pokud by kromě Xhaky měli odejít Lokonga, Vieira a třeba ještě někdo, tak by nejspíš ještě někdo do zálohy dorazit mohl.

      |
  9. TopseCrets (karma: 5191) #1

    Po celé přípravě (s novými hráči) čekám okamžitý boost na začátku sezóny od Kaie a hlavně Rice, stěhují se „jen“ o dům dál a musí dostát svým obrovským cenám. Timber bude mít minimálně půl roku hájení, možná více a to je taky v pořádku, ale pak musí být vidět pozitivní vliv na hru.
    V podstatě máme po těchto 3 podpisech na prestupovem trhu splněno a teď už jen dobře prodat a max z vytěžených peněz, přivést nějaký potenciál (pokud půjde Xhaka i Thomas, tak ještě jednu top kvalitu do středu)

    |
    • Poky17 (karma: 3813) #1

      Otázka je, co zamýšlí Mikel s Timberem.. jestli ho chce využít jako kryti pro Salibu a nebo ho chce nechat hrát ala Zinchenko.. o tom se hodně píše, že chce stejně smýšlejícího hráče jako Ziny.. tak aby kopíroval jeho styl.. Za mě super, ale co pak s Benem? Ten se mi docela líbil vpravo a co teprve se samurajem, pro něho už tuplem nevidím místo v základní 11tce

      |
      • Feri (karma: 8240) #1

        Timber je univerzalne kvalitni fotbalista. Rozhodne to je konkurence k Salibovi, protoze po jeho zraneni jsme sli s Holdingem strasne dolu. Navic to je taky konkurence k Whitovi na RB. Je to jen dobre, ze tam bude mlady hladovy hrac, ktery tlaci na oba. Opravdu se zda, ze by mohl zahrat i styl Zinche, ale to je uz takticky narocne a spis mozna do budoucna jako dalsi varianta.
        – Tomi ma ted „bohuzel“ daleko do zakladu, ale my budeme hrat spoustu soutezi a s takhle kvalitnim tymem zrejme dlouho, takze sanci rozhodne dostane. On ma vyhodu, ze je temer obounohy a dokaze zahrat kdekoliv v obrane.

        |
  10. Japanas (karma: 3891) #1

    Pane jo, to je mazec.
    Na začátku července tři hráči takových parametrů….
    Pamatujete, když Arséne neměl budget na nákupy (naopak jsme se báli, abychom o kohokoliv nepřišli…a že jsme přišli ) a celý přestupák se „hledal“ někdo, kdo bude mít top top kvalitu..:-) a jedna zaručená kachna střídala druhou….
    Přiznám se bez mučení, že jsem před pár lety nečekal ani ve snu, že Kroenke pustí během pár dnů 200 M za tři hráče a budeme moct konkurovat v nákupech šejkům….ale o to víc jsem rád, že je to realita….
    A top top quality můžou zase hledat jiní…..:-)

    |
      • Japanas (karma: 3891) #1

        Souhlas, to bylo jen takové ohlédnutí, jak jsme každý rok potřebovali nutně doplnit…a místo toho jsme přišli o Peršana, Fabregase, Nasriho a spoustu dalších a museli se kupovat někteří hráči, kteří neměli šanci tu úroveň zvednout….
        Je pravda, že samotné nákupy výsledky a trofeje nikdy neudělají (viz čukotka naposled), ale je úleva, dívat se, jak jedna opora za druhou podepisují nové smlouvy, nikdo už se nám je ani oficiálně nesnaží přetáhnout….a do toho ještě posily takového kalibru.
        Člověk si musí představit, co by s takovým budgetem mohl tehdy Arséne ještě udělat a dokázat….

        |
    • Luky (karma: 457) #1

      Teď se mi vybavil Higuain, jak byl viděn v Londýně na letišti a ještě ten den přestoupil teď nevím jestli do Juve nebo Neapoli. No a každoroční sága Benzema 🤣

      |
  11. TopseCrets (karma: 5191) #1

    Emilova největší slabina, zakončení.
    Vždycky to vypadá, jak kdyby do toho jen plácl. Má na čem zamakat

    |
    • Mustafi95 (karma: 70) #1

      Mne sa práveže zdá že zrovna ESR s tým nemá problém …jeho góly samozrejme väčšinou boli po prihrávke alebo dorážke…ale on vie aj zaseknut a vypáliť tak ako dal teraz gól za U21

      |
  12. Avatar photo
    dave (karma: 20985) #1

    Folarin Balogun has interest from Five foreign clubs. Arsenal want £50m. There is interest in Premier league but move abroad more likely
    [Adrian Kajumba Daily Mail]

    |
  13. Nawts14 (karma: 1810) #1

    Inak mc1897 ty si celu dobu trval na to ze Rice nepride. Daval si tomu myslim 5%. Ako vnimas ze sa to podarilo? Aj ked viem ze si sa dusoval ze ked Rice pride ze tu koncis ( co by bola skoda zamna).

    |
    • mc1897-TBD (karma: 877) #1

      Samozrejme ze koncim… uz to mam par tyzdnov v nicku.
      Ak pride balkon, budem sa tesit, ako som vzdy pisal, lebo Rice sa k nam hodi ako rit na serbel.
      Ale konec tu.

      |
      • killerhammer (karma: 6980) #1

        MC kašli na tú stávku!
        Odchádzať kvôli tomu, že prišiel Rice, bóže.
        Ten odhad 5% bol OK, takisto si tipoval, že sa budú o hráča biť kluby a cena pôjde hore.
        Toto všetko Ti vyšlo.
        Že sme to nakoniec dotiahli (klop klop) – to naozaj očakával málokto – je to prvý veľký prestup po dlhých rokoch.
        Teraz už si iba želám aby sa hráč nezranil 😀

        |
      • Avatar photo
        dave (karma: 20985) #1

        Neblázni! Musíš tu ostať. Prežil si s klubom mizerné obdobia, tak teraz si treba vychutnať krásnu budúcnosť, ktorú toto mužstvo čaká.

        |
      • LUBOMIR (karma: 1227) #1

        V ziadnom pripade by si tu nemal koncit, sirsie spektrum nazorov robi toto forum hodnotnejsim. Si gunner tak by si tu mal zostat.

        |
  14. Avatar photo
    jakub (karma: 16296) #1

    Jinak srovnání Timber Saliba, jsou to odlišné typy. Timber je menší 179 cm oproti Salibovi a jeho 193 cm, co se týká hlaviček tak Timber má letos průměr 1,34 vyhrané na zápas a úspěšnost 47,4% , Saliba letos 1,98 vyhraných a úspěšnost 55,2%.
    V čem je větší rozdíl, jsou dotyky s míčem, Timber má průměr 27,1 v defenzivní třetině; 53,48 uprostřed hřiště a 10,82 v útočné třetině hřiště, Saliba 33,73 v obrané třetině; 40,77 uprostřed hřiště a 2,39 v útočné třetině hřiště.
    K tomu patří Carries, to je kontrola míče nohama, Timber má průměr 63,02 na zápas a Saliba 49,3 , ten rozdíl ještě roste v momentě kdy jde o progresi míče, Timber je schopen s míčem jít až do finální třetiny hřiště průměrně 2 krát za zápas, Saliba tam má jen 0,52 na zápas.
    Myslím si, že kdyby Arteta chtěl jen hráče na zdvojení Salibova postu, tak by přivedl jiný typ hráče, tohle je hráč, který vyniká s míčem u nohy a bude vhodný spíš na pozici která je trochu výš

    |
    • JurajG (karma: 177) #1

      Timber bude skôr konkurencia pre whitea v našom tradičnom rozostavení, Tomi a Tierney bude skôr konkurencia pre trojčlennú obranu, tým pádom podľa mňa ďalšieho stopéra nebudeme kupovať aj keby odíde holding.

      |
      • killerhammer (karma: 6980) #1

        Pre mňa je Timber záhada. Určite je to hráč na pozíciu RB. Čiže by hral namiesto White. Navyyše tam máme ešte Tomiyasu. Cena dosť podobná ako za White. Nepamätám, žeby sme mali takúto dvojicu hráčov za 50M.
        Proste, nová doba 🙂
        Ja si hlavne želám aby Arteta začal pravidelne týchto hráčov rotovať. Hrať s jednou 11-tkou je blbosť.
        Obe predošlé sezóny sme vyhoreli po 30 kole!
        Vyzeralo to ako fyzický aj psychický limit našeho teamu, proste stopka.
        Teraz to vyzerá, že Arteta si nakupuje pekne do rotácie.
        Teším sa na sezónu!

        |
        • mc1897-TBD (karma: 877) #1

          Momentalne mame vsetky pozicie minimalne zdvojene:
          GK: Rams/Matty (Hein)
          RB: Tomi/Timber (White)
          CB-R: White/Saliba (Timber)
          CB-L: Gabs/Kiwi
          LB: Zinch, Kieran
          DM: Rice/Partey
          LCM: Havertz/ESR (Tross)
          RCM: Ode/Vieira (Havertz)
          RW: Saka/Nelson
          LW: Marts, Tross
          CF: Jesus/Balo/Eddie
          Samozrejme, da sa este nieco vylepsit, ale za mna je tim pripraveny uz teraz na 3 sutaze. S tym ze prakticky vsetci hraci v poli mozu hrat na viacerych poziciach.

          |
  15. jirka (karma: 3526) #1

    Kluci jedou jak masiny, prodluzovani smluv, 3 nove posily. To nepamatuji ani takove tempo 🙂😁. Skvela prace

    |
  16. Avatar photo
    Avp (karma: 2597) #1

    Tak co si budeme povidat. Bylo by to ikonicke zopakovat po dvaceti letech Invincibles sezonu. Tak si pro to pojdme, protoze ten tym na to uz ted ma!

    |
    • Mustafi95 (karma: 70) #1

      Tiež si myslím …jedine čo nás možno ešte trochu brzdí je mladosť a nevyzretost v dôležitých častiach sezóny ako sa nam to stalo na konci ale aj to bolo len ponaučenie a zase sme o level vyššie plus nové posily atď ….

      |
  17. davinemecek32 (karma: 3827) #1

    Danny Murphy on Rice: “I saw Declan Rice on Sunday. We were chatting & he was buzzing, he couldn’t wait to get to Arsenal. He said Arteta was magic when he met him.”

    [FIVEUK]

    |
  18. killerhammer (karma: 6980) #1

    Aj keď by som si ešte želal Laviu alebo Caiceda (unreal), tak myslím, že už máme nakúpene a toto je koniec príchodov.
    Budú už len odchody.
    Hotovo.
    Fantastický prestupák, verím, že viacerí už oslavujeme 😀
    Na zdravie!

    |
    • Rafino (karma: 796) #1

      Podľa mňa ďalšie nákupy budú závislé od toho ako sa nám podarí jednotlivých hráčov predať 🙂 A určite ešte príde niekto pre bežného fanúšika neznámy ako bol napr. martineli alebo takehiro 😉

      |
    • LUBOMIR (karma: 1227) #1

      Ma to aj jednu vyhodu, vsetci si budu mysliet ze sme uz kompletni a nebudu mas zdierat pri cenach. Ja este jeden podpis ocakavam (ceresnicku na torte)

      |
  19. davinemecek32 (karma: 3827) #1

    🚨 Alex Crook has suggested that he thinks Mikel Arteta could use Ben White in a midfield role next season.

    🗣️ “I’m interested to see what happens with Ben White because we know they’re going to bring in Jurrien Timber, that’s going to be as a straight right-back. Ben White probably won’t get a centre-back position because of the partnership of Gabriel and William Saliba, who’s set to sign a new contract.

    🗣️ “I think he might move up to a sort of John Stones midfield role, I wouldn’t rule that out. So, he might well be the holding midfielder and that will enable Declan Rice to go further forward.” He said.(@talkSPORT via tbr) #arsenalrealfans

    |
  20. Avatar photo
    jannes (karma: 2918) #1

    No tak prestupové máme vybavené a čo budeme ďalej v tomto článku robiť? 😀
    Podľa tohto tempa by ste mali spraviť nové vlákno s názvom „letná príprava“ alebo podobne lebo hlavné prestupy máme vybavené podľa mňa najrýchlejšie z celej Európy 😀
    Fakt som to nečakal musím sa priznať.. A neveril som. O to som teraz šťastnejší, že sa to takto dotiahlo

    |
    • Avatar photo
      Kecup (karma: 216) #1

      Nevěřím, že to je již všechno. Teď začnou odchody a poté ještě minimálně jeden hráč přijde 🙂

      |
  21. Lukendes_10 (karma: 7794) #1

    Real Madrid nam po Ozilovi a Odegaardovi ide vychovat dalsieho magickeho lavacika 🤩
    Mam z nich radost 😁

    |
  22. gunners47 (karma: 4848) #1

    Mňa by ešte potešil ten Frimpong z Leverkusenu a Wahi z Montpellieru ak by Balogun odišiel

    |
    • Avatar photo
      jakub (karma: 16296) #1

      Wahi má 20 let, v dospělém fotbale odehrál zatím 5000 minut, je teda fakt, že za 91 utkání má 32 branek a 9 asistencí, což je v jeho věku výborná statistika.
      Ale herně ho čeká ještě hodně práce. Úspěšnost ve vzdušných soubojích 20,4%, úspěšnost přihrávek 68% a tak dál. Borec potřebuje ještě 2-3 roky pravidelně hrát než to bude hráč pro velký klub.

      |
        • Avatar photo
          jakub (karma: 16296) #1

          Balogun je na tom podobně, jen má zatím méně odehraných minut v dospělém fotbale.
          Čistě minutáž má letos 3146 minut, loni na hostování v Middlesborough 1078 minut a za Arsenal 209 minut v Áčku, což je dohromady 4433 minut a 27 branek a 7 asistencí za 70 utkání.
          Jinak čísla podobná, Balogun trošku lepší pasově ale žádný výrazný skok.
          Oba potřebují hrát, důvěru od trenéra, ne sedět na lávce.

          |
          • orek (karma: 16566) #1

            Diky Jakube. A tady si spousta lidí mysli, že Balogunem si nějak extra polepsime.

            |
          • Avatar photo
            jakub (karma: 16296) #1

            Herně zatím jak Balogun tak Wahi nejsou na úrovni Nketiaha, Nketiah má 79,7% úspěšnost přihrávek, ve vzduchu je sice mizerný ale 27,6% úspěšnost ve vzdušných soubojích je pořád lepší než ti dva, zlatej Havertz v tomhle směru.
            I třeba minuty, Eddie má 5592 minut za Áčko Arsenalu, dalších 664 minut za Leeds a dohromady má 37 branek a 6 asistencí, takže nějaké minuty na gól má podobné jako ti dva, rozdíl je v asistencích, kde má nejvíc minut a nejmíň asistencí, opravdu to není moc kreativní hráč, co se tvorby šancí pro spoluhráče týká.
            Má trošku menší úspěšnost v driblinku 36,4% , oproti Balogunovi s 40,2% a Wahi 38,2%, ale nejvíc z nich vede míč k soupeřově brance, nejvíc dotyků s míčem ve vápně a defenzivní čísla má o dost vyšší.

            |
          • orek (karma: 16566) #1

            Když si vezmeš, že oba hráli za průměrné týmy ve Francii, tak by si čekal, že oba budou mít právě lepší defenzivní cisla než Nketiah. Tím je asi jasné, že Nketiah je pracovitejsi pro tým. A to převážně držíme míč my.

            |
          • Avatar photo
            jakub (karma: 16296) #1

            Já bych právě nečekal, lepší čísla v defenzivní činnosti v menších klubech. U nás prostě Eddie musí udělat maximum, když je na hřišti, řekl bych, že i třeba za pár minut na hřišti mu ukáží video, kde mu řeknou co měl udělat líp, co udělal naopak dobře a podobně.
            Arteta se snaží zlepšit ty hráče po všech směrech, tam není prostor pro lidi co nechtějí pracovat si myslím, to je Eddieho velká přednost a výhoda.
            V menších klubech jsou ty role odlišné, tam je potřeba aby útočník dával branky a dostával se do šancí a to bránění od nich není tak vyžadované, spíš aby měli energii do sprintů a soubojů.

            |
          • orek (karma: 16566) #1

            V horších týmech se tolik bránění nevyžaduje? Promiň, ale to mi přijde jako hloupost.

            |
          • mc1897-TBD (karma: 877) #1

            orek|: nie je nahoda ze horsie timy viac inkasuju 🙂 Je to preto ze su tam horsi hraci a tym padom mas horsie def stats. Neuveritelne!

            |
      • gunners47 (karma: 4848) #1

        No veď ani nečakám že by mal hrať hneď základ, prípadne možno ho aj kúpiť a nechať rok hosťovať.. Snažím sa pozerať už len na reálne dostupných hráčov. Sú na trhu aj hotovejší hráči ako napr Kolo Muani, ale to je už 70-80 milionov minimum, takže preto len v prípade ak by tu fakt Balo nechcel ostať, tento Wahi sa mi veľmi páčil. Samozrejme zaujímavý je napr. aj J. David z Lille .. Naopak pre mňa kedysi zaujímavý hráči na hrot ako Toney, Abraham, Calwert Lewin upadli za minulú sezónu, aj keď Toney si to posral len mimo ihriska.. A nereálne je už tento rok pomýšlať na Osimhena a podobne, preto mi ten Wahi príde ako zaujímavá voľba vhľadom na možnú cenu/potenciál

        |
        • orek (karma: 16566) #1

          Problém je, že Balogun na hostování jít už nechce. Chce hrát o základ nebo přestoupit. A hádám, že když bude nějakou dobu sedět, tak bude chtít odejít.

          |
    • Luky (karma: 457) #1

      Já teda Frimponga nechci, viděl jsem pár zápasů Bayeru a ten kluk absolutně vůbec nepřihrává, strašný sobec. Co se týká Wahiho, moc nevidím kam by nás posunulo zbavit se Baloguna a koupit Wahiho. Já bych tu chtěl Osimhena, ale to je reálnější spíš až za rok.

      |
  23. Mustafi95 (karma: 70) #1

    🔴⚪️ | Trossard to be tested in a new position. 👀

    📰: According to Football London, Arsenal could test Leandro Trossard as an attacking midfielder ahead of next season.

    🖊️: “Should this be the scenario then it would allow Arteta to get creative with his starting line-up against Nurnberg and experiment with Trossard in an attacking midfield position, Jesus operating out wide and Cedric getting the nod at right-back as White partners Holding in central defence.”

    The Gunners will kick off their preseason tour with a match against Nurnberg in Germany on 13 July.

    Trossard nový Cazorla v zálohe ? 🙂

    |
    • orek (karma: 16566) #1

      Tím pohybem a nízkým těžištěm ho dost připomíná, samozřejmě koukat se na Santiho bylo porno. S Coquelinem smrtící dvojka.

      |
  24. davinemecek32 (karma: 3827) #1

    Gabriel Jesus: „There was a game he [Pep Guardiola] put Zinchenko false-nine. UCL, PSG at home. Crazy. The day before, he didn’t even put him [Zinchenko] there in training, he put me at striker. Then the other day, Zinchenko even joked with me, ‚That day I felt bad for you‘

    „Two hours before the game, there’s a team-talk, the team eats, rests and goes. He gave the team, I didn’t even eat. I went crying, I called my mother, ‚I want to leave‘. I’m going home, because he put him on and not me. He put a left-back there. I went crazy…”

    „I didn’t warm up. I wouldn’t, with a cool head, I wouldn’t. I stayed. I was bad. The game turned 0-0. With five minutes, Mbappé scored, 1-0. He [Pep Guardiola] called me. I gave an assist and scored, we turned it 2-1…“

    „In the other game, I thought I was going to play. I didn’t. There was a lot of that with him, it’s not easy. But the player evolves. It is really hard. That’s where I decided, I didn’t want to stay anymore. And I decided to leave.“

    |
  25. Avatar photo
    jakub (karma: 16296) #1

    Saliba podepsal do 2027 s opcí na další rok. Rice by měl mít zítra lékařskou prohlídku. Timber si zkrátil dovolenou a makal v Ajaxu, aby byl připraven naskočit do přípravy k nám v dobré kondici.
    Ještě přidám, Jack Grealish ještě pořád oslavuje ve Španělšku, řekl bych, že slaví tak 2 týdny v kuse. Pep z něj bude mít radost.

    |
  26. Avatar photo
    Eric (karma: 312) #1

    Tak predsa Xhaka v Leverkusene😭 Granit Xhaka to Bayer Leverkusen, here we go! Agreement reached in May now being signed between clubs — green light arrived after Rice deal done. 🚨🔴⚫️ #transfers

    Arsenal will receive €25m fee for Xhaka.

    Understand Granit will sign until June 2028, five year deal.

    Done. ✔️

    |
    • TopseCrets (karma: 5191) #1

      Byl jsem velký hater Granita, ale pod Mikelem jsem si ho postupně oblíbil. 20m£ je ale moc fajn cena. Ať se daří

      |
    • Avatar photo
      Pansimi (karma: 1833) #1

      To je ale nádherná cena. Tomu mladému týmu Granit určitě pomůže. V kombinaci se dvěma českými hráči je to skoro důvod je začít sledovat. Pro Xhaku je smlouva do 2028 určitě výhra. 🤔

      |
  27. LaVe (karma: 2084) #1

    Celkom prekvapenie že Granit na 5 rokov zmluva.Zrejme aj to hralo svoju úlohu.Nech sa darí Granite.

    |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.