Tisková konference po Bayernu

Během dramatického prvního čtvrtfinálového utkání Ligy mistrů na Emirates Stadium bylo o čem mluvit. V rušném zápase se z vedení radovaly obě strany, ale nakonec se příští týden bude rozhodovat v Mnichově. Po zápase byl Mikel Arteta dotázán na výkon, inkasované góly, remízu a na to, co si myslí o penaltě.

O penaltě na konci zápasu…

Neviděl jsem to, rozhodnutí padlo a my se musíme soustředit na jiné aspekty, které můžeme ovlivnit. Dnes jsme mohli hrát mnohem lépe.

O tom, zda se Bukayo Saka mohl udržet na nohou…

Neviděl jsem ten záběr, pro mě je snadné se vyjádřit s odstupem, ale přezkoumám to.

O sebevědomí z prvního zápasu…

Myslím, že jsme začali zápas opravdu dobře, byli jsme dominantní, hráli jsme na polovině soupeře, vytvořili jsme si nějaký moment, dali první gól a pak přišel kritický moment zápasu. Ben White je před Neuerem, aby dal na dva nula. Pak se z toho stal jiný zápas. V Lize mistrů nesmíte soupeři nic darovat. Dnes jsme jim dali dva góly, a Bayern vás potrestá. Rozdíly jsou v této soutěži opravdu malé, proti soupeři této úrovně je opravdu těžké si vytvořit velké kvalitní šance. Myslím, že tým ukázal hodně klidu, zejména po 2-1, protože můžete ztratit zápas. To jsme neudělali a myslím, že náhradníci měli obrovský vliv. Způsob, jakým přišli na hřiště, řeč těla, přístup, iniciativa, abychom otočili zápas. Udělali pro tým velký rozdíl.

O inkasování dvou gólů po čistých kontech v lize v poslední době…

To se stává a možná se to stalo i dříve a nepotrestali nás. Na této úrovni vás potrestají. Nechali jsme jim několikrát mnoho prostoru, to je něco, co v odvetě musíme udělat mnohem lépe.

O zákroku Harryho Kanea na Gabriela…

Neviděl jsem to opakovaně, ale rozhodčí rozhodl a hotovo.

O pozitivním vlivu náhradníků na dnešní zápas…

Rozhodně, změnili jsme pár věcí, protože hra se stala trochu chaotickou a bylo velké nebezpečí, že ji ztratíme. Myslím, že všichni dnes měli velký vliv.

O změně tempa v důsledku nezkušenosti v této soutěži…

Nevím, ale samozřejmě to v týmu vytvořilo určitou nejistotu. Darovali jsme jim situace, na které se moc nenadřeli. Potom jsme dobře zareagovali. Nikdy se nevzdáváme. Ještě jednou děkuji divákům za atmosféru. Bylo to neuvěřitelné.

O zkušenostech s naším týmem v Lize mistrů…

Ano, to jsou zkušenosti a zvládli to opravdu dobře, v zápasech jsou momenty, které jsou velmi složité, zejména v Lize mistrů, a my jsme viděli jasný příklad.

O reakci Saka na neodpískání penalty…

Díval jsem se směrem k naší brance, protože zápas ještě nebyl ukončen, takže jsem se spíš obával toho než jeho reakce.

O tom, zda se Sakou sympatizuje…

Ano, určitě, pokud měl to přesvědčení, že je to penalta, tak budete reagovat takhle.

Nálada v šatně po dnešní remíze…

Samozřejmě jsme stále ve hře a udělali jsme to, co jsme museli, když výsledek nebyl pro nás příznivý, ale také jsme pochopili, že musíme zvýšit úroveň v určitých aspektech hry, abychom byli mnohem lepší a měli reálnou šanci vyhrát zápas.

O řízení týmu bez větších zkušeností s Ligou mistrů…

No, myslím si, že jsme dnes udělali nějaké chyby, ale poučíme se z toho, podpoříme hráče, kteří byli neuvěřitelní. To je součást fotbalu.

Co si odnést z výsledku…

Musíte na hřišti cítit, číst hru a sebrat odvahu a zodpovědnost za výsledek. Zvýšit úroveň rizika, zapojit více hráčů nebo udělat něco nečekaného. Dnes to na výhru nebylo, spíše jsme měli blíže k prohře po našich chybách.

O tom, zda je hrdý na reakci hráčů po 2:1…

Jsem velmi hrdý. Teď cítím víru, že pojedeme do Mnichova a budeme mít šanci vyhrát, v určitých oblastech budeme lepší a takhle se připravíme.

arsenal.com