Přestupové spekulace 13. 7.

13. 7.

Arsenal slíbil West Hamu, že zítra dodá vše potřebné pro dokončení přestupu Rice. Ten se uvařil už před týdnem a rival Arsenalu už začíná být frustrovaný. /SkySports/

11. 7.

Stále nic nového. U Rice se čeká jen na právníky Arsenalu, než vše zkontrolují. U Timbera se čeká na zveřejnění. Timber by mohl nastoupit už do čtvrtečního přátelského utkání s Norimberkem. /SkySports/

8. 7.

William Saliba oficiálně podepsal prodloužení smlouvy s Arsenalem. /Arsenal.com/

Arsenal možná bude muset brzy hledat nového lékaře. Dle spekulací by měl Gary O`Driscoll odejít do Manchesteru United. /Mail/

Jurrien Timber úspěšně prošel zdravotní prohlídkou. Oznámení je na spadnutí. Přestup by měl vyjít na 38 mil liber./Fabrizio Romano/

Moussa Diaby je v hledáčku Arsenalu. Leverkusen si cení křídelníka na cca 65 mil. liber. O hráče se zajímá i Man United a Newcastle. /Daily Mail/

6. 7.

Arsenal oznámil na oficiálních stránkách prodloužení smlouvy Reisse Nelsona. /Arsenal.com/

Granit Xhaka oficiálně přestoupil do Leverkusenu. Klub za něj zaplatil 21,4 mil. liber. (25 mil. Euro) /Arsenal.com, SkySports/

Z Arsenalu odchází asistent Mikela Artety, Steve Round. Asistent odchází po vzájemné dohodě. /SkySports/

5. 7.

Timber by měl být hotovu věcí.

Arsenal se v noci dohodl na platební struktuře za Declana Rice. West Ham obdrží 100 mil. liber po třech částech během 24 měsíců. Hráč obdržel zelenou k tomu, aby si vyjednal osobní podmínky a prošel zdravotní prohlídkou. /David Ornstein, Athletic/

3. 7.

Za předcházející dny se nic nového neudálo. Dle Mirror se Arsenal blíží k dokončení čtveřice podpisů. První dva jsou přestupy Declana Rice a Jurriena Timbera. Další dva podpisy mají být prodloužené smlouvy Reisse Nelsona a Williama Saliby.

Médii také problesklo, že by měl mít Arsenal zájem příští rok o Kyliana Mbappé, kterému na konci této sezóny vyprší smlouva s PSG, ale to už je větší šance, že pojede čert na bruslích do práce. /footballtransfers/

Dle dalších spekulací by měl Havertz pobírat 330 tisíc liber týdně a být tak náš nejlépe placený hráč. /Bild/

Arsenal zjišťuje za jakou cenu by šlo prodat Nicolase Pepeho, Folarina Baloguna, Alberta Sambi-Lokongu, Nuno Tavarese a Cedrica Soarese. Arsenal řeší i budoucnost Marquinhose. Možné je další hostování, ale prodej taky nebyl vyloučen. /SkySport News/

Arsenal kontaktoval Benjamina Henrichse (pravý obránce, Němec, 26 let, RB Lipsko) zda-li by měl zájem o přestup. Stávající smlouvu má do roku 25. /SkySports Germany/

30. 6.

Co se týče Rice, nic nového není. Všeobecně se očekává doladění vzájemné dohody mezi Arsenalem a WHU. Částka je daná a City je ze hry. Nic by nemělo bránit v úspěšné dotažení přestupu. /SkySports/

16-letý mladík Arsenalu Ethan Nwaneri, se dohodl s klubem na podpis prvního profesionálního kontraktu, který vejde v platnost v březnu 2024, kdy oslaví 17. narozeniny.

Arsenal se ústně dohodl na přestupu Jurriena Timbera, dle De Telegraaf. Londýnský klub zaplatí 36,2 mil liber předem a následně 4,3 mil. v bonusech.

28. 6.

Oficiálně – Arsenal podepsal Havertze

Arsenal dle SkySports nabídl West Ham 105 mil. liber za Declana Rice a Man City couvá z přestupu. Je tady však jedno ALE! WHU se prý nabídka stále nepozdává ohledem na její strukturu a ač ji ještě formálně neodmítl, je možné, že ji bude ještě nutné přepracovat. Nabídka se údajně skládá ze 100mil. předem a 5mil. v následných bonusech založených na výkonu.

Pokud by přestup vyšel, byl by to nejdražší přestup od příchodu Nicolase Pepeho (72 mil). Zároveň by se Rice stal 2. nejdražším anglickým hráčem po Jude Bellinghamovi a šlo by o 2. nejvyšší částku zaplacenou anglickým týmem po přestupu Enza Fernandese do Chelsea.

27. 6.

West Ham odmítl nabídku Man City za Declana Rice. Klub z Manchesteru nabídl £80 mil. hned a £10 mil. ve splátkách. /SkySports News/d

Arsenal přišel s druhou vylepšenou nabídkou za Jurriena Timbera ve výši £41.5m. Ajax by si však představoval spíše £50 mil. Hráč by si měl přijít na £90 tisíc týdně a s bonusy až na £120 týdně. /Daily Mail/

26. 6.

Arsenal zvažuje akvizici Youssufa Fofany, v případě nedohody s WHU o přestupu Declana Rice. Daily Mail informuje, že by záložník Monaka přišel na £30 milionů. Nicméně jednání o příchodu DR pokračuje a čeká se na třetí nabídku AFC. Stále zůstává Arsenal preferovaným klubem a osobní podmínky by neměly činit žádný problém, píše SkySports News.

Folarin Balogun měl znovu řešit svou pozici v Arsenalu. Stále trvá, že chce mladý útočník hrát v A-týmu. Aktuálně má 2 roky do konce smlouvy a ceněn je už na £50 milionů. /SkySports News/

Přestup Havertze by měla být hotová věc. Spekuluje se o smlouvě na 5 let a přestupové částce ve výši £64 milionů. /SkySports Germany/

25. 6.

Caiceido je dle spekulací na cestě do Chelsea. Částka by se mohla zastavit na 80mil liber. /SkySports, F. Romano/

Folarin Balogun dostal cenovku. Arsenal za něj požaduje minimálně 35 mil. liber. Zájem má RB Lipsko. /SkySports/

24. 6.

Man City je v pokročilých jednání o přestupu Declana Rice. Arsenal dle spekulací chystá třetí vylepšenou nabídku, protože druhá ve výši 90mil byla odmítnuta. /SkySports/

West Ham, Crystal Palace a Fulham mají všechny zájem o Eddieho Nketiaha. /Sun/

23. 6.

Guardian informuje o tom, že Declan Rice preferuje i přes zájem Man City přestoupit do Arsenalu. Klub chystá třetí nabídku. 24-letý záložník chce zůstat v Londýně.

Havertz podstoupí zdravotní prohlídku o víkendu. /SkySports/

Juventus se dohodl s Thomasem Parteym na přestupu. Hráč by se tak vyhnul odchodu do Saudské Arábie, odkud byl rovněž zájem. Cena by měla činit cca £17 mil. /Daily Mail/

Spurs mají dle spekulací zájem o záložníka Leicesteru, Jamese Maddisona. Kromě nich má zájem ještě Newcastle. /Fabrizio Romano/

22. 6.

David Ornstein informuje, že Manchester City připravuje nabídku za Declana Rice, kterou by měli zaslat ještě dnes. Otázka je, jestli mají vážný zájem nebo chtějí jen vyšperkovat cenu pro Arsenal.

Jorginho je odhodlán zůstat v Arsenalu a bojovat o místo v sestavě i přes zájem Lazia informuje Evening Standard.

Gündogan opustí Man City ve prospěch Barcelony. Dle SkySports by měl záložník podepsat v Katalánsku tříletý kontrakt.

21. 6.

Man United chce AFC konkurovat v zájmu o Declana Rice. Je připraven nabídnout WHU jednoho z dvojice Harry Maguire nebo Scott Tominay + peníze. /Telegraph/

The Athletic, David Ornstein, informuje o tom, že se dohoda mezi Arsenalem a Chelsea blíží k úspěšnému konci. Arsenal zaplatí za Havertze 65 mil liber, ale ještě se řeší struktura nabídky a kolik klub zaplatí předem a kolik v dalších splátkách.

Letošní přestupové okno bude ve znamení velkého odchodu kvalitních hráčů do Saudské Arábie. Nedávno tam odešel Benzema, Kanté a na spadnutí je i odchod Rubena Nevese z Wolves. Aktuálně se spekuluje i o odchodu Thomase Partey. Ten má pouze rok do konce stávající smlouvy a pokud se blíží přestup přímé konkurence v podobě Declana Rice a k tomu máme na jeho pozici ještě Jorginha, potažmo Elneny-ho, dával by tento krok smysl. /The Athletic/

O Jamese Maddisona má zájem Newcastle a Tottenham. Leicester požaduje 50mil liber. Dříve se o hráče zajímal i Arsenal. /SkySports/

20. 6.

Arsenal nabídl Chelsea za útočníka Kai Havertz 55m liber hned + 5m v dodatečných platbách píše Daily Mail. Předchozí nabídka byla údajně odmítnuta. Spekuluje se, že Havertz by mohl nahradit v týmu odcházejícího Granita Xhaku. Fabrizio Romano tweetoval, že přestup by mohl vyjít na částce 65mil liber.

Fabrizio Romano na svém Twitteru informoval, že má Arsenal zájem o hráče Southamptonu Roméo Lavia (Laviu). Zatím na stole není žádná nabídka a dochází pouze k formálním rozhovorům. Saints údajně požaduje za hráče rekordní částku.

SkySports informuje o tom, že Arsenal chystá 90mil nabídku za Declana Rice.

Podle čerstvých informací chce Mikel Arteta přivést na Emirates obránce Jurrien Timber-a. Jednání prý probíhají „velmi pozitivně“ a všechny zúčastněné strany mají zájem na tom se dohodnout. Hráč má ještě dva roky do konce aktuální smlouvy s Ajaxem a je ceněn okolo 50mil liber. The Athletic pak informoval, že Arsenal už za hráče poslal úvodní nabídku ve výši 30 mil liber.

15. 6.

Ethan Nwaneri zvažuje svou budoucnost v Arsenalu. Hráč se stal nejmladším hráčem, který v uplynulé sezóně nastoupil v Premier League a kolem hráče krouží Man City, Chelsea a Man United. /The Athletic/

The Sun informuje o tom, že Wolves nabízí Arsenalu k podepsání Rubena Nevese.

Inter má zájem o Folarina Baloguna. Arsenal požaduje dle La Gazzetta dello Sport okolo 40 mil euro.

West Ham odmítl nabídku 80+ mil liber za Declana Rice a požaduje 120 mil. Údajně by byl West Ham ochotný přijmout i 100 mil a hráče. Kolem celé situace krouží i Man City. [Nevím, co tam na východě Londýna kouří za matroš, ale nebyla by nějaká levná alternativa jako v zimě v případě Mudryk-Trossard? – poznámka redakce] /SkySports, The Athletic/

14. 6.

Arsenal se chce dle Daily Telegraph zbavit propadáku jménem Nicolas Pepe. Hráče nechtějí v Nice, kde strávil poslední sezónu na hostování.

Folarin Balogun jedná s Arsenalem o jeho zařazení do A-týmu. Hráč zažil mimořádně úspěšnou sezónu ve Francii, kdy vstřelil 21 branek za Reims a chce hrát pravidelně. Okolo hráče krouží RB Lipsko. /SkySports/

Bayern Mnichov couvá ze snahy přivést Declana Rice z WHU. Arsenal připravuje nabídku ve výši až 100 mil Euro a West Ham by ji měl akceptovat. /SkySports/

Per Mertesacker řekl pro The Mirror, že je Arsenal v dobré pozici, aby podepsal Ilkaye Gündogana z Man City.

Dle spekulací měl Man United zájem o Williama Salibu před tím, než o víkendu podepsal nový kontrakt s Arsenalem. /Daily Express/

Leverkusen je optimistický, že Xhaku přivede. /SkySports/

7. 6.

Domluva na novém kontraktu pro Williama Salibu je na dobré cestě. Smlouva pro Reisse Nelsona by mohla být velmi brzy uzavřena. Řeší se poslední detaily. /SkySports/

Arsenal má stále zájem o Cancela z Man City. Londýnský klub chce přivést záložníka, stopera a krajního beka. První náznaky ukazují rozpor mezi požadovanou cenou City a tím kolik je Arsenal ochoten zaplatit. /SkySports/

Arsenal dle spekulací SkySports News dovolí Xhakovi odejít až ve chvíli, kdy za něj sežene náhradu.

4. 6.

Fabrizio Romano tweetuje, že Bayern Leverkusen pracuje na finálních detailech přestupu Granita Xhaky.

Gündogan se nechal slyšet, že jeho budoucnost je stále otevřená. Německému záložníkovi vyprší za měsíc smlouva. Spekuluje se o zájmu Arsenalu, AC Milan a Barcelony. /SkySports/

Daily Express informuje, že Moises Caicedo souhlasil s návrhem smlouvy od Arsenalu. O přestupu by se mělo rozhodnout v příštím týdnu. Velký zájem má o hráče Arsenal a Chelsea. Blues jsou ochotní za ekvádorského záložníka zaplatit větší přestupovou částku, než nabídl Arsenal, takže vše je stále otevřené.

3. 6.

Newcastle věří, že přivede do svých řad Kierana Tierneyho. O hráče se údajně zajímá i Aston Villa, ale Arsenal nechce skotského reprezentanta pustit za méně než 30 mil. liber. /The Times/

Dle spekulací měl mít Arsenal zájem o pravého beka Galatasaraye, Saschu Boey. Fabrizio Romano však tvrdí, že zatím nedošlo k žádné nabídce a turecký klub bude chtít za obránce více než 20 mil euro.

Něco pro pobavení, jak se náš manažer potkal poprvé se sportovním ředitelem:

Arsenal dle spekulací dosáhl dohody s Reissem Nelsonem, který by tak měl zůstat na Emirates. /Daily Mail/

2. 6.

Arsenal pošle první nabídku o hodnotě 90m liber za Declana Rice hned po finále Evropské konferenční ligy proti Fiorentině informuje Daily Mail.

Útočník Arsenalu, Folarin Balogun, zvažuje odchod z klubu. Chtěl by hrát pravidelně fotbal za A-tým. V uplynulé sezóně hostoval v Stade Reims za který v nejvyšší francouzské lize vstřelil krásných 20 branek. Balogun oslaví příští měsíc 22. narozeniny a do konce stávajícího kontraktu mu schází 2 roky. /SkySports/

1. 6.

Podle Evening Standard dostane kapitán Arsenalu, Martin Odegaard, nabídku nové smlouvy. Jeho současná končí za dva roky s možností prodloužení o jeden rok. O hráče se prý zajímá PSG.

Arsenalu dělá problémy dohodnout se s Williamem Salibou na podepsání nové smlouvy. Celou situaci monitoruje PSG. Aspoň takto o celé situaci informoval The Sun.

Arsenal má zájem o Jamese Maddisona, který by měl být jedním z 10 hráčů, kteří opustí Leicester City po jejich sestupu. /The Mirror/

Podle deníku The Mirror hodlá Bayern přeplatit Arsenal v honbě za Declanem Ricem a je ochoten nabídnout až 95 mil. liber.

Podle spekulací novináře Fabrizia Romana má Arsenal zájem o beka Manchesteru City, João Cancela. Bayern nehodlá využít opci o hodnotě 70 mil liber na jeho přestup.

Arsenal má v plánu ponechat si ve svých řadách Emila Smith-Rowe. Stále pouze 22-letý záložník prožil nepovedenou sezónu kvůli zraněním, ale v klubu doufají, že se blýskne na blížícím se evropském šampionátu do 21 let a považuje se za součást budoucích plánů klubu. Smith-Rowe má stále smlouvu do roku 2026. /David Ornstein/

Komentáře

  1. redGunner (karma: 543) #1

    – este by ma zaujimalo jak vypada situacia s Patinom , do ktoreho ma zatim kontrakt ?? v football managerovy neni spatny 😀

    |
    • Avatar photo
      jakub (karma: 16296) #1

      V zimě mu klub aktivoval prodloužení do 2025. Taky jsem velice zvědavý jak to s ním dopadne, pro mě to byla náhrada za Xhaku, ale čekal jsem ještě rok hostování. Ten skok do prvního týmu je obrovský, ještě když vezmu v úvahu ambice klubu hrát o titul, nejsem úplně přesvědčen, že by na to už měl kvalitu.

      |
  2. redGunner (karma: 543) #1

    – inak zajtra je finale euro u21 , Smith rowe by mohol zamiešať kartamy ,hlavne ak bude v zaklade , uz pomohol tímu – 2 goly 1 asistencia a mozno aj pomaha skusenostamy ktore ma asi vecsie ako večšina v tíme 21tky , každopadne hraje Anglicko u21 vs spanielko u21 a asi nato hodim očko a uvidime , moze to byt zaujimavy zapas, tak je to uz finale zejo

    |
      • duri (karma: 2279) #1

        to som chcel aj ja napisat, takto zle to nenapise ani prvak/druhak zakladnej skoly. a za tu tvoju slovencinu som ti dal minusko a keby sa dalo tak aj 10

        |
      • Luhla (karma: 2569) #1

        Díky za odkaz. Docela mě překvapil ten binec na trávě venku na konci videa (7:12) – listí, větvičky z okolních stromů. Čekal bych, že okamžitě naběhne údržba a uklidí to, ať po tom někdo neuklouzne. Přijít o hráče v hodnotě desítek milionů liber po uklouznutí na větvičce, kterou mohl odklidit maník s hodinovou mzdou deset liber (a našly by se možná tisíce lidí, kteří by to rádi dělali i zadarmo), to by fakt naštvalo.

        |
        • Avatar photo
          jakub (karma: 16296) #1

          Co? Já mám dojem, že ten den byla nějaká bouřka v Londýně ale nejsem si tím jistej, jinak oni nejsou z porcelánu, jsou to profi sportovci, to by musela být jiná větvička aby se jim něco stalo. Mě tam naopak strašně fascinuje ta kvalita toho trávníku, vypadá dokonale udržovanej.
          Zítra by se měli do tréninku vrátit hráči co reprezentovali, takže Ramsdale, Saka, Odegaard. Viděl jsem fotku Havertze z Miami, tam budu zvědavej kdy se připojí.
          Za měsíc vlastně už budeme hrát proti City Community shield, blíží se to.

          |
          • btw3 (karma: 1371) #1

            mne sa paci ten hafan co im tam pobehuje po treningovom centre. a nejake vetvicky na aport sa zijdu 😆

            |
          • Luhla (karma: 2569) #1

            Právě proto, že ten trávník vypadá tak dobře, tak mě tam zaujaly ty větvičky. Ony jak mají kulatý průřez, tak když na ně šlápneš jinak než komo shora, tak po nich jedeš jak po válečku a když ten pohyb chceš zastavit, tak to je na natažení třísla. Já neříkám, že jsou hoši z cukru a že na tom nedokážou trénovat, spíš automaticky očekávám, že se klub snaží dotahovat všechno k dokonalosti a tohle mě prostě překvapilo.

            |
          • lord17 (karma: 2957) #1

            Ono je tam vidieť, že tam aj fúka 🙂 vieme aka tam je klíma a Boh vie aké bolo predtým počasie 🙂 Možno to len nestihli upratať?

            |
        • Rafino (karma: 796) #1

          Prosím ťa nechytaj sa banalít. Píšeš o konárikoch ako by trénovali na mínovom poli 😀 Keby sú naozaj také nebezpečné určite by si to všimol a začal riešiť aj niekto iný kto sa pohybuje v blízkosti mužstva…. už vidím ten titulok : Najdrahšia posila Gunners Declan Rice sa pošykol pri tréninku na konáriku a nezahrá si do konca sezóny 😀 😀

          |
          • Viktor (karma: 818) #1

            Pamätám si ako Asensio nemohol hrať za Real lebo sa mu zapálili pupienky po holení nôh 😀

            |
  3. lord17 (karma: 2957) #1

    Inak zápas za Ukrajinu je 5.8? Čiže to znamená, že Zinny nebude k dispozícii proti City?

    |
  4. DAV1N (karma: 3827) #1

    🚨 Arsenal will face Championship side Watford in a behind-closed-doors friendly at London Colney today (12pm KO).

    [Prec brown on Twitter]

    |
  5. Avatar photo
    Avp (karma: 2597) #1

    And now I can’t wait to play again. I’m so, so hungry to play on. I can’t wait to be on the pitch.

    William Saliba po podepsani nove smlouvy. Vidim ho a jeho zdravi jako klicovy prvek nasledujici sezony…

    |
      • lord17 (karma: 2957) #1

        Neverím, že Partey pôjde do Saudskej, Talianske kluby zaňho toľko peňazí nedajú, jedine žeby sa ozval niekto zo Španielska, ale to pochybujem a Partey na 90% ostane, skôr by uz bolo na case predávať hráčov ako Cedric, Holding, Tavares a možno aj Elnenyho, ale ten keď nastúpil podal celkom spoko výkon, čiže myslím, že on ostane

        |
        • Zbyna (karma: 2721) #1

          Thomas do SA klidne muze odejit, kdyz mu daji raketu plat, tak by nad tim uvazoval.
          Jinak zatim chce hrat LM s Arsenalem

          |
    • Avatar photo
      Pansimi (karma: 1833) #1

      Myslím, že tohle léto se právě pracuje na tom, aby tým neohrozila jakákoliv absence. Na téhle pozici a RB to řeší Timber.

      |
  6. Avatar photo
    jakub (karma: 16296) #1

    Odegaard s týmem nahráli videjko pro ESR aby to dneska vyhrál. Je tam vidět Saka, Partey, Kiwior, Havertz, Ramsdale, Trusty

    |
    • Avatar photo
      Igor (karma: 5683) #1

      To je super pristup. Tak by to malo byt. Spolupatricnost ako sa patri. 👌🏻👍🏻😉🍻

      |
    • TopseCrets (karma: 5191) #1

      Snad to Emilek doveze, ale letos je jejich obrana jak z okresu (nebo jak kdyby tam hrál Harry), přitom už by to měli být skoro hotoví hráči 🤦‍♂️

      |
        • TopseCrets (karma: 5191) #1

          Já vím, je to k neuvěření, ale co jedem viděl 3 zápasy, tak kolikrát ani nezvládli odkopnout balón pryč ze 16tky.
          Říkám, jako by tam hrál Harry 🤣

          |
  7. DAV1N (karma: 3827) #1

    Arsenal began pre-season on Saturday afternoon at London Colney with a 1-1 draw with Watford in a behind-closed-doors friendly. Marquinhos was the goalscorer in the second-half.

    [Arsenal]

    |
  8. idgor (karma: 1617) #1

    Starting XI: Arthur Okonkwo, Ben White, Gabriel, Rob Holding, Cedric, Myles Lewis-Skelly, Leandro Trossard, Reiss Nelson, Mauro Bandeira, Gabriel Jesus, Eddie Nketiah.

    |
      • TopseCrets (karma: 5191) #1

        Holding, Cedric a Pepe jsou poslední „dead wood“, ti musí pryč, i kdyby jsme je vyplatili.
        Elneny je jiný případ, ten dostal novou smlouvu

        |
  9. DAV1N (karma: 3827) #1

    One of my Patron’s said to me that Arsenal will have lots of tactical variation next season – he’s right.

    Instead of only Zinchenko inverting, Timber can too.

    They can play long over man-to-man presses (Havertz).

    They can use Havertz as a left-sided 8 with Zinchenko tucked in.

    Havertz in the #8 is an interesting one because it’s something that can only work against teams Arsenal have 65% or more of the ball against.

    Zinchenko will have to take most of his build-up responsibilities as Havertz is almost exclusively a final 3rd/between the lines player.

    However, it can work against teams like Forest or Palace, for example, who don’t press high. Arsenal will operate within a 3-2-5/2-3-5 shape for the majority of games so Havertz will remain between the lines.

    That option is nice to have, though, as Havertz excels there.

    Instead of someone like Xhaka sitting between the lines with their back to goal Arsenal can have a fully fledged attacker in that zone. It will simply improve the balance & individual quality in their attack against low blocks.

    In those scenarios Ødegaard + Havertz can co-exist.

    It also can’t be underestimated how unbelievable it is that Arsenal have signed Timber who can invert just like Zinchenko can, except from the opposite side.

    It simply means their tactical versatility is off the charts so they have so many solutions to play all types of teams.

    Arsenal will be a NIGHTMARE to prepare for next season.

    They can use Zinchenko or Timber as an inverted fullback, they can use Havertz in the #8, they can play over the press and use Havertz‘ height, they can go long and counterpress, or play through you with technical quality.

    The reason Pep and City get away with changing their tactics consistently is because he always makes small tweaks.. there’s never not 5 players in the last line of attacks, there’s never not an inverted player alongside the #6 for circulation, progression, & compactness reasons.

    Heck, even when Pep opts for a standard double pivot with Bernardo and Rodri it’s part of the teams tactical repertoire as they’ve done it so many times.. the roles and system may change slightly, but the players know what to expect as the staples of their main system remains.

    Arsenal will be the same.

    There will ALWAYS be 5 players attacking in the last line and there will ALWAYS be 2 players central in midfield (an inverted fullback + a #6 or a deep-lying #8 and a #6, or even a double pivot if Arteta takes some inspiration from Pep and De Zerbi).

    Tactical versatility within an elite and *set* tactical framework.

    A style ready to beat any and all types of teams…

    Each week there will be subtle adjustments based on the opposition, all in an attempt to gain a tactical edge, and that is what Arteta WILL reliably achieve.

    I called Arsenal current favourites to win it all for a reason.

    They need to get a top class second-phase #8 in the door to cement that prediction, and if they do that then I will regard them as favourites irrespective of what City do.

    Unbelievably exciting time ahead.

    [Credit: EBL2017].

    |
  10. davin32 (karma: 3827) #1

    Na strankach Arsenalu je sestrih z dnesniho zapasu za zavrenymi dvermi, takze kdyby jste chteli kouknout.

    |
      • Avatar photo
        Igor (karma: 5683) #1

        Gol sme dostali po chybe pri rozohravke od brankara. Nas hrac si nepokryl po nahravke dostatocne chrbat a prisiel zbytocne o loptu a z dorazky sme inkasovali a potom sme aj my po peknej strele dali gol z dorazky. Inak v treningovom tempe sme hrali.

        |
        • orek (karma: 16566) #1

          Já si nemůžu pomoc, ale v tom sestřihu jsem viděl Holdingovu klasiku. Volný hráč, kterého může dostoupit. Za vteřinu ten hráč dostane balón a Holding už začíná ustupovat k vypnu. Hráč pak řešil střelu z póza vápna, ale spousta času na střelu. V tom jsem na Holdinga alergický, on nikdy nevystupuje proti hráči a vždy mu dává vmfuru času udělat něco s balonem. Ať je to sympaťák jaký chce, tak slabého stopera už tu nepotřebujeme.

          |
    • orek (karma: 16566) #1

      V tomhle si vždy dáváme na čas. Už mě ani nepřekvapí, když zase unikne nějaká fotka než představíme hráče oficiálně.

      |
      • Avatar photo
        Ondřej (karma: 815) #1

        Ja to chapu, jedna se o nejvetsi nas prestup, opravdu obrovska castka a podle me to chce mit Arsenal proste top 🙂

        |
        • Halloween (karma: 1852) #1

          To je mozne,ale kedze im to vzdy z niekade unikne o dost skor ako to daju oficialne,tak by to mali radsej zverejnit co najskor

          |
  11. Mustafi95 (karma: 70) #1

    🚨 Arsenal’s business is not complete. They would like to bring Roméo Lavia in from Southampton to add youth, depth and drive to the reconfigured engine room but a £50m asking price looks rich.

    🗣️ Even though Reiss Nelson has signed a new deal, quality cover for Saka remains a live issue. Up front, at least one of Folarin Balogun and Eddie Nketiah is likely to depart. Whoever stays must be good enough to keep Gabriel Jesus on his toes. #arsenalnews#

    |
  12. orek (karma: 16566) #1

    Lino Sousa byl povolán do Portugalska na probíhající mistrovství Evropy hráčů do 19 let, ale rozhodl se zůstat v Arsenalu a trénovat s prvním týmem před cestou do Německa

    |
  13. ezio (karma: 5573) #1

    Tak čo hovorite na vykony Emila ? Za mna napriek tomu ze mal 2+1 tak dost nemastny neslany, často mi prišlo že vypúštal bránenie, fyzicky takmer vzdy odpadol do cca 60 minuty, co je celkom pochopitelne kedze toho u nas moc nenahral predoslu sezonu, ale aj tak som trošku čakal že v mladom Anglicku bude trošku väčši lider a bude ich tahat dopredu viac…takze za mna celkom sklamanie a to som Emilofil…

    |
    • orek (karma: 16566) #1

      Vykony nas netrápí, hlavně že hrál a dostal možnost získat herní praxi co je pro nás nejdůležitější.

      |
      • ezio (karma: 5573) #1

        Jedno viem iste, že ak sa chce dostat do zakladnej 11, tak v priprave bude musiet ešte poriadne zamakať…

        |
        • Avatar photo
          Igor (karma: 5683) #1

          Presne, tak. Jedine co mu ostava, je tvrdy trening a velke odhodlianie aby to zvladol, lebo prejst cez Odeho, Martinelliho, Saku a Kaia bude momentalne pre neho velmi tazke ak nie nemozne…

          |
    • coolfool (karma: 545) #1

      Stejny pocit. Ja teda videl jen finale s tim, ze jsem se na Emila soustredil a prisel mi dopredu nic moc a dozadu primo strasne. Uz minuly rok za nas byl slaby. Vlastne zahral jen jednu pulku sezony skvele, kdy hral s neskutecnou lehkosti a sypal G+A ale od te doby je jen stin toho Emila, na ktereho nas navnadil.

      |
  14. Avatar photo
    AlwaysArsenal (karma: 3054) #1

    Tak po červeném Manchesteru se i Chelsea začala zajímat o Hojlunda. Pokud ten jeho přestup klapne, tak na něj budu v PL hodně zvědavej. Do určité míry je to podobné tomu, když se tu dobré čísla v rámci PL predikovala Toneymu. A aspoň by se ukázalo, do jaké míry jsem se u něj takříkajíc trefil. 🙂

    |
    • orek (karma: 16566) #1

      Vrátit? Vždyt díky nim, máme Trossarda sotva za 30 mega, který se jeví jako skvělý tah. Řeší taky backup na několika pozicích. A těch 100 mega co mělo být za Mudryka, jsme minuli za Rice. Já bych jim spíše děkoval.

      |
      • lord17 (karma: 2957) #1

        Presne to bol asi najlepší ťach, keď máme ešte aj Nelsona 🙂 ktorý dúfam, že sa predvedie lepšie ako Mudryk

        |
        • Viktor (karma: 818) #1

          Mudryk má veľký potenciál, ináč by o neho nemal Arteta a Edu záujem. Potrebuje však trénera a klub, ktorý dokáže z neho vytvoriť svetového hráča. Chelsea to podľa mňa v súčastnosti nie je.

          |
          • lord17 (karma: 2957) #1

            Potencial však nie je všetko a za takú palku chodia väčšinou hotový hráči a nie hráči typu Mudryk, Antony

            |
          • Avatar photo
            jakub (karma: 16296) #1

            To bych asi netvrdil, že za velké sumy chodí hotový hráči. Mbappé měl 3275 minut za Áčko Monaka a PSG za něj dalo 180 mega, Enzo taky moc neodehrál a šel za 121 mega, Félix měl v Benfice 2800 minut a šel do Atlética za 121 mega, Sané měl za Schalke 3600 minut a City za něj dali 52 mega, Martial a jeho 3800 minut v Monaku za 60 mega a mohl bych pokračovat.

            |
          • lord17 (karma: 2957) #1

            No veď, hovorím nie hráči typu … ale tak zase niektorí hráči ako Enzo mali výkupnú klauzulu určenú čiže to neberiem Mudryk mal polroka do konca zmluvy 🙂 a zatial sv9i potencial nenaplnil a ani neukázal tak uvidíme, neviem prečo ale ja si myslím, že ho veľmi v tej Chelski nenaplni no uvidíme 🙂 a ešte doplním, že títo hráči hrali FR, NEM, POR ligu čo sú o dosť kvalitnejšie ako Ukrajinská liga

            |
          • Avatar photo
            jakub (karma: 16296) #1

            Mudryk měl smlouvu do 2026 se Shakhtarem. Je fakt, že Chelsea za něj dala nesmyslnou sumu, ale není to poprvé ani naposledy, kdy někdo platí ohromnou sumu jen za potenciál hráče.

            |
        • lord17 (karma: 2957) #1

          Tak potom sa ospravedlňujem myslel som, že mu v lete končila zmluva, keďže niekde som čítal, že keď vydrží do leta tak mu povolia Arsenal, áno máš pravdu no uvidíme či ten potenciál naplní, ale aspoň sme ušetrili peniaze na Riceho a Havertza, ktorý dúfam že potenciál naplní nie ako v tej Chelsea 🙂

          |
  15. btw3 (karma: 1371) #1

    Arsenal have become only the second club in world football to have a squad value worth over €1 billion.

    |
    • PaLjakSvaL (karma: 47) #1

      Prvni je city nebo Real?

      Jinac vsem gunnerum AHOOOOJ, uz cca 5 let ctu tento web, mel jsem spoustu krat chut se zaregistrovat a vyjadrit sve mysleni, ale bohuzel/diky bohu je tu tolik recniku, ktere vzdy meli bud moji odpoved a jeste navic vycerpavajici, tak sem jen cetl a cetl, no a nakonec sem se odvazil zaregistrovat, moc se libi kolektiv kolem naseho klubu, az na nektere jedince, ale bez nich by byla nuda. Moc se tesim na nove posily, vsem peknou nedeli a COYG.

      |
    • redGunner (karma: 543) #1

      – inak City boli minulu sezonu najlepsi na svete podla mna , nic nove nepisem

      – jediny kto ich mohol zastavit sme my ,ale nevyslo to , skoda ze nebol k dispozicii Saliba , bolo by to este zaujimavejšie

      |
    • PaLjakSvaL (karma: 47) #1

      Az se podepise, vcetne Timbera budem nejdrazsim klubem, ale viz. domaci talent Saka, super podpis Martinelli, Gabriel M. atd atp. To je proc budem na vrcholu, jsem rad ze jsem soucasti nove ery.

      |
    • Avatar photo
      jakub (karma: 16296) #1

      Je tam i Fabio Vieira, na něj budu extra zvědavej. Taky Nwaneri a Lewis-Skelly, Balogun.

      |
      • redGunner (karma: 543) #1

        Elneny a Vieira by mali byt poslední hrači čo su zranení , Elneny je uz dlho mimo, uz sa priblížil k navratu ?? alebo teda uz len Elneny chýba

        |
        • Avatar photo
          jakub (karma: 16296) #1

          Elneny by měl být v pohodě, podle mě začal s běhání na konci sezóny, co jsem viděl fotky a teď byla měsíc pauza. Je fakt, že v tom přáteláku za zavřenými dveřmi nehrál ale operaci prodělal hned v půlce ledna, Tomiyasu se zranil později a taky už je s týmem.

          |
  16. lord17 (karma: 2957) #1

    Timber oficiálne Gunner, potvrdil to jeho brat na insta, tak som zvedavý kedy sa to predstaví hlavne ten Rice

    |
      • lord17 (karma: 2957) #1

        Vycapil ho brat v drese Arsenalu 🙂 s nápisom, že sa uvidia v uliciach Londýna, tak to už beriem ako hotovú vec, určite to je dôveryhodnejší zdroj ako nejakí novinári :)) Havertz tiež unikol pár hodín pred oficiálnym predstavením, čiže sa možno zajtra dočkáme už „oficialneho“ predstavenia

        |
    • lord17 (karma: 2957) #1

      Myslím, že bolo niekde jeho vyhlasenie, že si chce zahrať ešte LM a nechce mimo Európu 🙂 a po tejto skvelej sezóne by som ho určite nepredal ak to nechce sám, ako pri Xhakovi

      |
  17. davin32 (karma: 3827) #1

    🚨Arsenal are expected to announce the double signing of Declan Rice & Jurrien Timber next week. Rice has completed a two-part medical & already undergone his media duties. [ChrisWheatley]

    |
      • Avatar photo
        Igor (karma: 5683) #1

        Jop, ako pises, na dobre sa caka a konecne sa dockame. Hlavne na zaciatku prestupaku mame vystsrano a to je uzasne, pretoze sa mozu vsetci vzit s chalanmi a Mikel im moze uz terqz vsepovat svoju hru a myslienky. 👌🏻👍🏻😁

        |
  18. Rudi1B (karma: 1068) #1

    Čo hovoríte na toho Floriana za 50 mega do chelsea? Za tú sumu by som ho asi predal. Talent určite má, ale neviem čo si mám myslieť o jeho povahe. Príde mi, že nemá v sebe ani kúsok pokory a ani profesionálny prístup veľmi nepobral.

    |
    • lord17 (karma: 2957) #1

      Šancu mu určite treba dať a o tom vyhlasení som už písal, koľko vyhlásení dalo x hráčov a porušilo ich alebo ich nemyslelo vážne. Je mladý na otázku reagoval vtedy na základe emócií, určite si to potom uvedomil

      |
      • Rudi1B (karma: 1068) #1

        Aj odhliadnuc od tých vyhlásení je 50 mega za 4. útočníka dobrý deal. Nemôžme stále len nakupovať, určite by to chcelo aj nejaký výhodný predaj, nie len deadwood za pár drobných, aby sme sa zbavili ich platu.

        |
        • Avatar photo
          poli23 (karma: 1298) #1

          Rudi1B: Dobré téma! Je Balogun lepší než Nketiah? Já osobně pochybuju, takže bych ho prodal… když by nám někdo nabídl 50 mega za Nketiaha, tak bych ho prodal taky.

          |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.